Almanya Sosyal Demokrat Partisi’ni kim kurdu?-Almanya’nın en eski siyasi partisi

Alman Hristiyan Demokrat Partisi’nin kurucusu kim?-Christlich Demokratische Union Deutschlands

Bitcoin’i kim kurdu?-Uzay çağının tartışmasız para birimini kim icat etti?

Schalke 04’ün kurucusu kim?-Dünyanın en büyüklerinden olup da şampiyon olamayan takım…

HALK TV KİMİN?

Özellikle son 2 yıl içerisinde inanılmaz bir şekilde yıldızı parlayan Halk TV; aslında kuruluş itibariyle de çok çok eskilere dayanmamaktadır.

10 Ocak 2005’te kurulan Halk TV’nin sıfırdan var edilmesinde Deniz Baykalın büyük emekleri bulunmaktadır.

O tarihten beri de dönemin CHP yönetimi aracılığıyla varlığını sürdüren Halk TV’nin 2 Şubat 2011 tarihinde kapatılması; yayın akışını 15 günlüğüne aksatsa da; 18 Şubat 2011’de yayın hayatına kaldığı yerden devam etmiştir.

Böyle dalgalı bir geçmişe sahip olan Halk TV’yi; 1 yıl sonrasında ise maddi imkansızlıklar vurmuştur. Biriken borçları sebebiyle 31 Temmuz 2012 tarihinde Digiturk kanalları arasından çıkarılan Halk TV; önemli bir izleyici kaybına uğramıştır. Neyse ki borcu kısa süre sonra ödenmiş; 18 Şubat 2013’te Digiturk yayınına kaldığı yerden devam etmiştir.

Halk TV’nin sahibi kim?

Kısa bir süre önce ülke gündeminin tek konusu olan Gezi Olayları sırasında diğer kanalların aksine yaptığı kesintisiz ve sansürsüz yayın sayesinde ismini tüm ülkede duyuran Halk TV’nin sahibi 2013’ten beri Estetik Yayıncılık’tır. Genel yayın yönetmenliğini Hakan Aygün’ün yaptığı kanal; son 1-2 senede inanılmaz bir ivme kazanmış; özellikle “Her Açıdan” programını transfer etmesiyle ülkenin muhalif kesiminin önemli bir kısmını izleyici olarak kazanmayı başarmıştır.

Günümüzde Digiturk, Turkcell TV, D-Smart ve Turksat 3A ile yayın yapan Halk TV; Sözcü Gazetesi, Halk Radyo, Korkusuz Gazete, AMK Gazetesi, Gırgır Dergisi ile aynı şirket grubu dahilindedir.

Yorumlar

Yazıya 23 yorum yapılmış.

Soner Yilmaz 6 Ekim 2016

Birde Halk TIVI degilde dogrusunu TEVE demeyi becerseler !! yada EF 16 degilde FE 16 vs….

Ramaxan Alptekin 17 Kasım 2016

Yorum ülke sorunlarini tv.niz kanaliyla ögrenmeye calişiyorum. cesurca yayin yaptiğiniza inaniyorum. hatta boyle bir ortamda arkanizdaki gücün kim veya kimler olduğunuda merak etmiyorda değilim!.. yayinlarinizin sansürsüz; Ancak tüm ülkenin sorunlarini tarafsiz yayin yaptiğiniza inanmak isterdim…umarim zamanla farkina varilir.. başarilarinizin devemini diliyor, saygilar sunuyorum

Mehmet saban kondakci 19 Aralık 2016

Bu devlete muhalefet olan parayi buluyo ben bunu anladim

Gülabi köse 24 Ocak 2017

Yayınlarınız yorumlarınız bagımsız olmanız dogruları halka yansıtmanız gün geçtikçe daha çok kitleye sahip olmanız ve en önemlisi ise MUSTAFA KEMAL ATATÜRKE SAYGINIZ VE BAGLILIGINIZ BENİ VE YAKINLARIMI HALK TV YE DAHA COK BAGLIYOR BAŞARILARINIZIN DEVAMINI YÜREKTEN İSTİYORUM

İbrahim küpçü 6 Mart 2017

Halk tivi chpnin borazanlığını yandaşlığını yalakalığını yapan bir tivi kanalı

Zehra yiğit 17 Mart 2017

Sayenizde tüm gerçekleri görüyoruz sağolun varolun tüm ekibinize teşekkürler.

Zehra yiğit 17 Mart 2017

Yandaş diyen arkadaşlar acaba kimin yandaşı önce konuşurken dönüp kendilerine bakmalarını tavsiye ederim

sefer Çabik 17 Mart 2017

Her gun kesintiszi izlerim tek kızdıgım surekli usun sure aynı reklamon tekrarı. ama guzek yarafszı yazın çok kalitesi.. eski mhp lileri cıkarmanız. ayrıvca eski akp li vekili cıkarmöanız yayına bayılıyorum

AYLA GURESIN 9 Temmuz 2017

Pardon yanlis okumusum (78 yaşındayım

AYLA GURESIN 9 Temmuz 2017

Ben de her yayına bayılıyorum hele simdiki zaman hepsi hepsi

Erdal Erdoğan 14 Eylül 2017

Arada canım sıkılınca açıp gülüyorum akşama kadar m.kemal sömürüsü üzerinden kitap bardak kalem satıp ne kadar katıksız hükümet düşmanı varsa bir araya getiren kanal 2 seneye batar kapanır

Mehmet Kısa 11 Ekim 2017

Her gün aynı reklamın tekrarlanması RTV üst kurulunun adaletsizliği den kaynaklanan b!r sorun. Yatırımlara olsun.

Onur Keser 6 Şubat 2018

Bakınız Sözcü Gazetesinin sahibi kimdir?Halk TV; Sözcü Gazetesi, Halk Radyo, Korkusuz Gazete, AMK Gazetesi, Gırgır Dergisi ile aynı şirket grubu dahilindedir.İstismarın kralının yapıldığı tv.Gezi olaylarında İlk günden anladık Meselenin iki ağaç olmadığını.

Emlak 24 2 Nisan 2018

Başarılarınızın devamını diliyorum tek doğru yayın yapan kanal halktv

asuman kulcu 11 Nisan 2018

Korere Gazisi Seyıt Mehmet KÜLCÜNÜN yani Babamın nerdeyse tüm kitaplarınızı destek vermek için aldı. Malesef Can Ataklı gibi kalıteli Gazetecının Oğuz Beyi Programına cıkardıktan sonra işine son verilmesine inanın 89 yaşındaki babaımın üzüntünden dolayı sizlere yazma gereği duydum.Bu Diploma mesesinin sahte olduğunu Yazan cizenlerin ya başına bir şeyler geliyor.Ergun Poyrazı neden cıkarmıyorsunuz programa bu Halk sizi elinden geldiği kadar destek veriyor.Halk TV de son dönemde değişiklik olduğunu anlıyoruz.
Sözcü gazetesine aboneyiz.Hatırlayın boş sayfa cıkan gazetenizi bu yaşlı babam tam tamına 32 adet İzmir Bornovadan alıp Kahveye götürmüş….esnafa dağıtmış.Esnafda almışlar.Halk tarafından bu kadar destek görürken neler oluyor.Biliyoruz baskı altındasınız Dıplomasız tayfa yüzünden bunların zamanı doluyor inanın gidiciler.Proje Partısi ilk önce rahmetli Erbakan teklıf edilmiş kendis asla kabul etmemiş, sonra cok hefesli olan Bop başkanına teklıf gidiyor Abdullah Gül ile Tayyıp Erdoğana elimde Vıdeoları var Ulusal kanalda Cem Özerin programından alınma….neyse bunların hepsini sizlerde biliyorsunuz.Ama CAN ATAKLIYA bunu yapmıyacaktınız…Sizi gercekte babamın üzüntüsünden dolayı ŞİDETLE KINIYORUM

imdat çetiner 17 Nisan 2018

Can ATAKLI VE Hüsnü MAHLLİ NİN işine neden son verildi HALK TV de biz onları zevkle dinliyor izliyorduk.

ali çatalbaş 28 Nisan 2018

hüsnü mahalli ve can ataklıyı geri istiyoruz en çok izlenen insanları işten kovarak havuz medyasına benzediniz.

Güran ATAYOLU 25 Mayıs 2018

Can Ataklı ve Hüsnü Mahalli Bey’lerin programlarını zevkle takip edenlerden idim… Programlarının neden sona erdiğini bilmek istiyorum. Zevkle takip edilen programlarınızı azaltmak niyetinde olmadığınıza inanmak isterim. Zaten parmakla sayılacak kadar azsınız. İçinizi boşaltmak ta neyin nesi oluyor? Gözlerimizi programlarınızdan ayırmamak için elinizden geleni yapmak zorundasınız. Gidenler geri gelmeli.

Filiz 15 Haziran 2018

Bravo, Bravo

Cengiz Karakoç 11 Eylül 2018

Tarafsızlık ve adalet aradığım unsurlar. Belli bir partinin taraftarı değilim. Sadece Atatürk’ün ilkeleriyle aydınlanmış bir Türkiye’de yaşamak istiyorum. Ülkemin çıkarları önce gelir. Bu ilke doğrultusunda yanınızdayım.

Yılmaz 10 Kasım 2018

Yandaş diyen tekrar düşünsun bu kanal yandaş değil tarafsuzdır.o yandaş diyenlere sesleniyorum bunu bilsinler.

muhammet yıldız 1 Ocak 2019

Halk televizyonunun C.h.p nin yayın kuruluşu olmadığına inananın aklından şüphe ediyorum. Yapmayın yazıktır. Benim partim yok. Oy kullanmam. Fakat hizmet aşığıyım.

Süleyman Kül 13 Ocak 2019

Sevilen programcıları hemen harcıyorsunuz.Aynen CHP nin yaptığı gibi.Çağlar Cilara nın öne çıkacağından mı korktunuz?Yöneticilerinizi beğenmiyoruz Asıl onları değiştirmelisiniiz