Hak ve Adalet Partisi’nin genel başkanı kim?-Türkiye’nin halkçı partilerinden

Amblemindeki terazi ve dünya figürlerinin de yansıttığı gibi adaletin hüküm sürdüğü bir dünya hayaliyle yola çıkan Hak ve Adalet Partisi, Türkiye’nin en yeni partilerinden biridir.

Kısaltması HAP olan partinin henüz 2.400’e yakın üyesi bulunmaktadır ve bu sayının yıllar geçtikçe artması beklenmektedir.

Hak ve Adalet Partisi’nin kurucusu kim?

Çizgisini “Türk milliyetçiliği, Halkçılık, Sosyal adaletçilik” mottosuyla açıklayan Hak ve Adalet Partisi, Atatürk devrimlerinde anlatılan milliyetçiliğe ve halkçılığa uygun bir şekilde yol izlemektedir.

O zaman genel bilgilerini verdiğimiz partinin kuruluş bilgilerini de verelim: Hak ve Adalet Partisi; 2012 yılında Yiğit Zeki Öztürk ve 9 kurucu üye tarafından Ankara’da kurulmuştur.

Hak ve Özgürlük Partisi kurucusu Yiğit Zeki ÖZTÜRK

Gördüğünüz gibi 2017 yılına geldiğimizde bile parti hala 5 yaşındadır. “hak ve Adalet Partisi Gücünü Haktan ve Halktan Alır” şeklinde bir sloganı benimseyen parti; kendi tüzüğünde kendisini şu şekilde tanımlamıştır:

“Sağ ve sol ayrımı yapmayan, teröre bulaşmamış, bayrağını seven, cumhuriyeti seven, Türkiye Cumhuriyeti Devletini seven, Atatürk İlke ve İnkılaplarını seven, toprağını, vatanını, ülkesini, ülküsünü ve bunların yaşattığı değerlerini seven herkesle her kesimle her kurum ve kuruluşla her partiyle kucaklaşmak, birleşmek için kurulan bir parti”

2012 yılında kurulan Hak ve Adalet Partisi; 2014 Yerel Seçimler’e katılmamış, 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise Ekmeleddin İhsanoğlu’nu desteklemiştir.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*