Gucci’nin sahibi kim?-Beren Saat’in çantası

Özellikle Aşk-ı Memnu başta olmak üzere oynadığı hemen hemen her dizide Beren Saat’in elinde farklı modellerini gördüğümüz Gucci markası; çanta başta olmak üzere birçok deri lüks eşya ve giyim-moda konusunda faaliyet gösteren köklü bir kuruluştur. Her ne kadar dizileri ayrıntılı olarak inceleyen stil danışmanları sayesinde Gucci markasını Türkiye’de daha çok duyar olduysak da; Avrupa’da bu çanta markasının geçmişi neredeyse bir asır öncesine dayanmaktadır.

Gucci’nin kurucusu kimdir?

Kökleri İtalya’nın Floransa şehrine dayanan Gucci; 1921 yılında Guccio Gucci tarafından kurulmuştur. O yıllarda sadece çanta ve giyim üzerine çalışsa da söz konusu marka; kurucusu Gucci’nin ustalığı sayesinde hızlı bir çıkış yakalamış, Avrupa’nın en saygın moda evlerinden biri haline gelmiştir.

Gucci markasının kurucusu Guccio GUCCI (1881 – 1953)

Yıllar sonra Gucci’nin başarısını ve parlak geleceğini fark eden bazı Fransız yatırımcıların da şirketten hisse almasıyla Gucci markası dünya modasına iyice adapte olmuş; hatta birçok çevrenin kabulüne göre dünyanın en iyi çanta ve moda markası halini almıştır.

Gucci kimindir?

Guccio Gucci’nin 1921’de temellerini attığı bu moda devinin günümüzdeki CEO’su Patrizio di Marco’dur. Şirketin sahibi ise çanta ve moda konusunda dünyanın en önemli tekellerinden biri olan Fransız asıllı Pinault-Primtemps-Redoute (PPR) grubudur.

Bunun yanı sıra; zamanında kurulmuş fakat Gucci tarafından satın alınmış 6 moda evi, 7 parfüm markası ve 1 saat üreticisi de Gucci’nin bünyesindedir.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*