Garanti Bankası kimindir?-bankacılık sektörünün bayraktarı

Türkiye’nin en köklü bankalarından biri olan Garanti Bankası; 1946 yılında Ankara’da kurulmuştur.

Bankacılık faaliyetlerinin yanı sıra yatırımcılık, KOBİ hizmetleri, kurumsal ve bireysel finans hizmetleri gibi alanlarda da hizmet veren Garanti Bankası; “Başka bir arzunu?” sloganıyla Türkiye’nin en büyük ikinci özel bankası olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

110 milyar dolardan fazla büyüklüğü olan Garanti Bankası’nın kurucusu Doğuş Grubu olmasına rağmen; bu grubun günümüzde yalnızca %20’lik pay sahipliği vardır. %25’lik hisse ise İspanyol bankacılık devi BBVA’ya aittir. %55’lik kısım ise halka açık olarak borsada işlem görmektedir.

Garanti kimindir derseniz size cevap olarak “Garanti Bankası’nın kurucusu  olan Doğuş Grubu ise; hepimizin yakından tanıdığı Şahenk ailesini öne sürerim. Şahenk ailesi ise aslen Niğdeli olan ve de NTV’nin de sahibi olan ailedir. Niğde’nin en varlıklı ailesinden olan Şahenk ailesi Ayhan Şahenk döneminde iyicene zenginleşmiştir. Bundan  evvel Niğde Merkezinden olan ailenin adı sanı Niğde sınırları dışında pek bilinmemekteydi. Aslen Türk olduğu iddia eden Şahenk ailesinin varlıklı Musevilerle olan ilişkilerinin sağlamlığı bilinmektedir. Ayrıca bir başka doğruluğu tam olarak kanıtlanamamış iddia’da “Şahenk ailesinin Balkanlar’dan göç etmiş Yahudi asıllı bir Sabetay’cı aile” olduğudur.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


6 Comments

 1. Ben garanti bankasını musterisiyim çalıştığım şirketten kaynaklanan bir sorun yüzünden garanti bankası bana yardım ci olmadi ben magdurum suan tapum var ssk eksik yetmiş diye bana kiredi veremediler bana yardım ci olun magdurum evin deyeri 80000 bin. 6000 bin istedim bana yardımcı olunmadi allah rızası icin bana yardımcı olun

  • Hasan Bey;
   Mağduriyetinizin saklı kalmaması için yorumunuzu paylaşıyoruz fakat burası Garanti Bankası’ndan ayrı bir kuruluştur. Maruzatınızın özetini doğrudan ilgili makamlara iletirseniz size yardımcı olacaklardır.

 2. yapılmış.

  Hasan şavli 30 Kasım 2016
  Ben garanti bankasını musterisiyim çalıştığım şirketten kaynaklanan bir sorun yüzünden garanti bankası bana yardım ci olmadi ben magdurum suan tapum var ssk eksik yetmiş diye bana kiredi veremediler bana yardım ci olun magdurum evin deyeri 80000 bin. 6000 bin istedim bana yardımcı olunmadi allah rızası icin bana yardımcı olun

  • İbrahim Bey; mağduriyetinizi dile getirdiğiniz için yorumunuzu yayınladık fakat kimkurdu, garanti bankasından farklı ve bağımsız bir kuruluştur. Bu yüzden şikayetinizi görme ve ilgilenme ihtimalleri düşüktür. Şikayetinizi doğrudan Garnati Bankasının ilgili mercilerine tartışmaya ve yoruma kapalı bir şekilde iletirseniz size mutlaka yardımcı olacaklardır.

 3. garantı bankasınıın legal yazıcı hukuk bürosu borclu kışılerın faceden arkadaşlarını rahatsız edıp kışılere ulaşmaya calışıyor kim olduklarını tanıtmıyor yetkılı olmayan kışılere aratıp rahatsız etırıyorlar garantı bankası alacaklarını farklı sistemdenıyor ..

 4. merhaba 2011 yılında çekmiş olduğum krediyi bazı problemler den dolayı gecikmeli ödedim 2011 den buyana maaşlı müşteriyim buzaman dan beri hiç bir banka ile çalışmadım şimdi ise kredi kartı ihtiyacım var fakat herdefasında olumsuz sonuçlanıyor yardımınızı rica ediyorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*