Game of Thrones’un yapımcısı kim?-Dünyayı kasıp kavuran taht oyunları

George R.R. Martin’in epik fantastik “Buz ve Ateşin Şarkısı” serisinden esinlenerek çekilen Game of Thrones; olağanüstü kadrosu, olağanüstü efektleri ve dünyanın farklı ülkelerinde çekilen sahnelerde harcanan olağanüstü eforla dünya çapında en sevilen dizilerden biridir.

Dizide bulunan farklı krallıklar; aslında dünya üzerinde gerçekten var olmuş farklı coğrafyaları ve milletleri temsil etmektedir. Farklı krallıkların sahip olduğu kıyafetler, gelenekler, yaşam tarzları, savaş sahneleri ile izleyenleri büyüleyen dizi; tabii ki entrika dolu anları ve ateşli erotik sahneleri ile yorumlarda çok yer almasa da hepimizin gizli dikkatini çekmektedir.

Game of Thrones’un yönetmeni kimdir?

Dünya çapında kültleşme yolunda ilerleyen bu yapımın senaristliği David Benioff, D.B. Weiss, George R.R. Martin ve Jane Espenson dörtlüsü tarafından yapılmaktadır.

Game of Thrones’un yönetmen kadrosu Tim Van Patten, Brian Kirk, Daniel Minahan ve Alan Taylor şeklindedir.

Game of Thrones’un yapımcılık görevini ise David Benioff, D.B. Weiss ve George R.R. Martin üstlenmiştir.

Game of Thrones dizisinin senaristi ve yapımcısı George Raymond Richard MARTIN

6. sezonu oynanmakta olan dizi; senaryosunda epey ilerlemiş konumdadır ve sezonlarının kısalığına, bölümlerin çabuk bitmesine rağmen dünya çapındaki tüm hayranlarını kendine bağlamayı başarmaktadır.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*