Fringe’in yönetmeni kimdir?-Kaçık profesörle tanışın

2005 sonrasında oynamış en iyi bilim-kurgu dizilerinden biri olarak kabul edilen Fringe; aslında oyunculardan yapım ekibine kadar birçok alanda pek de yabancısı olmadığımız isimleri bünyesinde barındırmıştır. Bunlardan en bilindik olanı şüphesiz ki aynı zamanda Star Wars‘un son filminin de yönetmenliğini yapmış olan J.J.Abrams’tır. Kendisi yapımcılık görevini üstlense de bu görevinde Bryan Burk, Alex Kurtzman, Roberto Orci, J.H.Wyman, Jeff Pinker ve Joe Chappelle gibi isimler de ona yardımcı olmuştur. Dizinin önemli rollerinde ise Anna Torv, Joshua Jackson, John Noble, Jasika Nicole, Lance Reddick, Blair Brown, Kirk Acevedo, Seth Gabel, Mark Valley gibi isimler de bulunmaktadır.

Fringe konusu

Tek cümleyle açıklayacak olursak Fringe dizisi; dünya üzerinde açıklanamayan üst düzey bilimsel yöntemlerle işlenen suçları araştıran bir polis departmanını anlatmaktadır. Boston şehrinde, FBI’a bağlı bir birim olarak “Fringe” (sınırbilim) adı altında faaliyet gösteren bu teşkilat, çözdüğü birtakım vakalar sonrasında kendini paralel evrenlerden dünyayı ele geçirme planlarına, dünyanın yok olma tehlikesinden dünya dışı işgale kadar çok daha tehlikeli durumların ortasında bulacaktır.

Fringe’in senaristi kimdir?

Bu kaliteli ve sürükleyici dizinin baş senaristi de J.J.Abrams iken, Alex Kurtzman ve Roberto Orci bu alanda kendisine yardımcı olmuştur.

Fringe dizisinin senaristi ve yönetmeni J.J. ABRAMS

Dizinin yapımcıları ve senaristleri verdikleri demeçlerde belirtmişlerdir ki Fringe dizisi; Lost, the X-Files, Altered States, Twillight Zone gibi efsane yapımların harmanlanması ve günümüzdeki şartlara uygun görsellere ve senaryoya aktarılması ile oluşturulmuştur.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*