Almanya Sosyal Demokrat Partisi’ni kim kurdu?-Almanya’nın en eski siyasi partisi

Alman Hristiyan Demokrat Partisi’nin kurucusu kim?-Christlich Demokratische Union Deutschlands

Bitcoin’i kim kurdu?-Uzay çağının tartışmasız para birimini kim icat etti?

Schalke 04’ün kurucusu kim?-Dünyanın en büyüklerinden olup da şampiyon olamayan takım…

Fringe’in yönetmeni kimdir?-Kaçık profesörle tanışın

Filmler (Kim Çekti?), SANAT 22 Şubat 2016

2005 sonrasında oynamış en iyi bilim-kurgu dizilerinden biri olarak kabul edilen Fringe; aslında oyunculardan yapım ekibine kadar birçok alanda pek de yabancısı olmadığımız isimleri bünyesinde barındırmıştır. Bunlardan en bilindik olanı şüphesiz ki aynı zamanda Star Wars‘un son filminin de yönetmenliğini yapmış olan J.J.Abrams’tır. Kendisi yapımcılık görevini üstlense de bu görevinde Bryan Burk, Alex Kurtzman, Roberto Orci, J.H.Wyman, Jeff Pinker ve Joe Chappelle gibi isimler de ona yardımcı olmuştur. Dizinin önemli rollerinde ise Anna Torv, Joshua Jackson, John Noble, Jasika Nicole, Lance Reddick, Blair Brown, Kirk Acevedo, Seth Gabel, Mark Valley gibi isimler de bulunmaktadır.

Fringe konusu

Tek cümleyle açıklayacak olursak Fringe dizisi; dünya üzerinde açıklanamayan üst düzey bilimsel yöntemlerle işlenen suçları araştıran bir polis departmanını anlatmaktadır. Boston şehrinde, FBI’a bağlı bir birim olarak “Fringe” (sınırbilim) adı altında faaliyet gösteren bu teşkilat, çözdüğü birtakım vakalar sonrasında kendini paralel evrenlerden dünyayı ele geçirme planlarına, dünyanın yok olma tehlikesinden dünya dışı işgale kadar çok daha tehlikeli durumların ortasında bulacaktır.

Walter Bishop

Walter Bishop

Fringe’in senaristi kimdir?

Bu kaliteli ve sürükleyici dizinin baş senaristi de J.J.Abrams iken, Alex Kurtzman ve Roberto Orci bu alanda kendisine yardımcı olmuştur.

Dizinin yapımcıları ve senaristleri verdikleri demeçlerde belirtmişlerdir ki Fringe dizisi; Lost, the X-Files, Altered States, Twillight Zone gibi efsane yapımların harmanlanması ve günümüzdeki şartlara uygun görsellere ve senaryoya aktarılması ile oluşturulmuştur.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.