Flash Tv gerçekte kimindir?

Flash Tv programlarını izlemeyen, denk gelmiş olmayan vatandaşlarımız yok gibidir. Bu kanalı anarken biz Türkiye insanı olarak, hep bir “eğlence“, “dalga geçme” durumu içerisinde oluruz. Zira Flash Tv bir eğlence kanalıdır. Hatta bazı şeyleri gereğinden fazla abartması, değişik açılardan yakalaması dikkat çekici olmuştur.

Bu kanalın tarihçesine bakacak olursak 1992’de test yayınına 1993’de ise normal şekilde yayına başlamıştır. Hatta Türkiye’nin ikinci özel tv kanalı olması ile bilinmektedir. Ayrıca ilk kurulduğunda Bursa merkezlidir.

Mustafa Yenigün, Latif Doğan ve Yalçın Çakır kanalın en başlıca ekran yüzü olarak karşımıza çıkmaktadır. İşte “Flash tv haberciliği” arkasındaki mimarlar bunlardır.

Peki Flash tv kimin kanalıdır?

Flash tv’nin sahibi kimdir diye soracak olursanız Ömer Ziya Göktuğ‘u size cevaben iletebilirim. Kendisi 1953 doğumludur. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da gerçekleştirmiştir. Ayrıca İstanbul Hukuk mezunudur. Yine üniversite yıllarında iş hayatına atıldığı bilinmektedir. Ayrıca kendisi 1979’da “Bursanteks” adlı şirlet ile ev tekstili perakendeciliği ve toptancılığı yapmıştır. Yine “Göktuğ Brode A.Ş ve Göktuğ Tekstil A.Ş” adlı iki şirketi Türkiye’nin tekstil üretiminde ilkleri gerçekleştirmek üzere kurmuştur(tekstildeki ilk sanayi yatırımını gerçekleştirmişir).

1990’da “Göktuğ İnşaat A.Ş” adlı firmasını kurarak birkaç önemli inşaatı başarıyla gerçekleştirmiştir.

Daha sonradan abisinin Amerika’da yükseklisansını tamamlaması ve Türkiye’ye dönmesi üzerine yeni bir girişime imza atacaktır kendisi. Abisi Mehmet Göktuğ’un da tavsiyesi üzerine “Göktuğ Yayıncılık A.Ş ve Haber Ajansı Limited şirketini” kurar. İşte bu girişimle beraber Flash Tv’nin de temelleri atılmış olur.

Ömer Ziya Bey verdiği röportajlarda Flash Tv’nin Türkiye’deki tek bağımsız ve özgür kanal olduğunu ifade etmektedir. Zira kendisi “Uzanlar’ın kurduğu Star Tv’den sonra ikinci özel kanal olmasına rağmen Türkiye’de şu an da 8. en çok rağbet edilen kanal olması bunun göstergesidir” demektedir.

Ziya Göktuğ; bir dönem Rtük başkanı olan Fatih Karaca ile akraba olmasına rağmen o dönemlerde en çok ceza Flash Tv’ye gelmekteydi. Bu durum da kanalın tarihindeki ilginçliklerden birisidir.

Ziya Göktuğ’un iki çocuğu bulunmaktadır ve İstanbul’da yaşamaktadır. Hayatını çok fazla basına ve medyaya açmadığı için kendisi hakkında “kapalı kutu” denilmektedir.

Ziya Göktuğ

GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


8 Comments

  1. Boş tv flash tv önceki yayını güzeldi kraltv gibi müzik kanalı olarak biliniyordu önceki sarılogosuda cok güzeldi ama bordo renkli suanki logosu tam anlamıyla berbat bnm görusum eskiye göre logo deyisiminden sora izleyicilerin bicoğunuda kaybetti startv atv kanal D showtv gibi ulusal tv aralarna yılarca giremedi halaada giremiyor yazık

  2. Yılmaz Tunca donanimi üst düzeyde olan belli görüşte gazetecidir..Ben 66 yaşında emekli lise ögretmenim…..zevkle dinlerim zira yandaş gazete ve köse yazarlarını okumam…onun sayesinde haberim oluyor..Genis kültürü olan gazetecinin cüppeliyle oturması bile eziyet gibi eliyor…herkes hayret ediyor tabii o programi bir saniye bile seyretmiyoruz…hayret ediyoruz….

  3. Sayin Ziya bey kanalinizi zevkle seyrediyoruz ama bir seyi yanlis buluyoruz (arkadaslarim ve ben) Ayse Dincer hanimefendinin devamli ölmüs bir arkadasi (Ankarali Namik )ekranlara tasimasi olmaz fikirler serbesttir bizler yanlis görüyoruz Saygilar…

  4. Yılmaz Tunca beyi takdir ediyoruz.sayesinde tarafsız ve dürüst bir haber izleyebiliyoruz. Hergun sabah heyecanla flaş TV başına geçip her saniyesini zevkle takip ediyoruz.tesekkurler Tunca bey teşekkürler flaş TV .iyiki varsınız

  5. Evet çok zamandır TV kanallarında farklı konsept olusturdunuz, ama hiç ilk sıralarda yer bulamadınız,bugün aile dostlarım ile sohbet ederken flashtv gözümüze takıldı sahibi kim diye araştırma yaptık, sonra arkadaşım Emrah Şimşek: sahibi ben olsam bu kanalı gündeme göre insanların görmek istediği programlar sunardim. Dedi, biz böyle düşündük yanlış bişey söylediysek kusura bakmayın iyi yayınlar emeğin karşılığı emeğe göre alınır

  6. Gerçek gündem Yılmaz tunca derin bilgisiyle Yandaş kanallardan köşe yazılarını inceleyip can alıcı yrleri veren..ULUSAL TV olsa Fatih portakaldan sonra 2. ci olur..Derin bigisiyle geride bırakır…ÇOK ÇOK ÜZGÜNÜM. ..İYİLERI GÖNDERİYORLAR….İNŞALLAH KIYMETİNİ BİLİRLER….

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*