FastPay kimindir?-Kurucusu kim bu FastPay’in?…

İnternet’in hayatımızda daha çok yer edinmeye başlamasından beri bankalar; dijital bankacılığı kullanarak daha kolay ve daha hızlı hizmet verebilmek için yaptıkları yeniliklere bir yenisini daha eklemektedir. Son yılların popüler hizmet olan FastPay’de bunlardan biridir.

FastPay nedir?

Bilmeyenler için kısa bir tanım yapacak olursak FastPay; internet ortamında bakiyenize-başka bir deyişle cüzdanınıza- yüklediğiniz para ile başkalarına transfer yapabildiğiniz, anlaşmalı iş yerlerinde harcama yapabildiğiniz, FastPay’in size teminatını verdiği diğer tüm hizmetlerden yararlanabileceğiniz bir platformdur. Size en yararlı yönü ise kullanmak için herhangi bir bankanın müşterisi olmanızın gerekmemesi, sadece telefonunuza yüklediğiniz bir uygulama ve açtığınız bir cüzdan ile ATM’lerden para çekmenizin, anlaşmalı yerlerde harcama yapmanızın, İstanbulkart’ınıza para yüklemenizin mümkün olduğu bir hizmettir. Telefonunuzu FastPay uygulamasını indirin, yönergeleri takip ederek bir cüzdan alın, tıpkı bir banka hesabına para yatırır gibi para yatırın. Sonra da kullanılabilen yerlerde FastPay’i kullanmaya başlayın. Bu kadar basit…

Bilenler için referanslı bir tanım yapacak olursak; eğer ki PayPal kullandıysanız daha önce, hemen hemen aynısı… Bu kadar…:)) (Ayrıca bkz: PayPal’ı kim kurdu?)

fastpay’iniz varsa size vaadedilen tüm işlemleri kartsız olarak yapmanız mümkündür

FastPay’i kim kurdu?

Peki bu son derece yenilikçi; nakit ödemeciliğinde ve dijital bankacılıkta Türkiye’nin gelişimini PayPal’dan sonra kaldığı yerden devam ettiren hizmetin yaratıcısı kimdir? Denizbank…

O zaman “FastPay kimin?“, “FastPay’i kim kurdu?” gibi soruları şu şekilde cevaplayabiliriz:

FastPay; 2012 yılında Denizbank tarafından kurulmuştur.

(Ayrıca bkz: Denizbank’ı kim kurdu?)

Daha da yeni olarak “Sesle Para Çekme”, “Sesle Para Gönderme” gibi teknolojileri olan FastPay; Denizbank’ın 2014’te BAI Finance tarafından “Dünyanın En Yenilikçi Bankası” ve 2015 yılında EFMA Accenture İnovasyon Ödüllerinde “Küresel Çapta İnovasyona Öderlik Eden Kurum” olarak seçilmesinde kilit etken olmuştur.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*