Almanya Sosyal Demokrat Partisi’ni kim kurdu?-Almanya’nın en eski siyasi partisi

Alman Hristiyan Demokrat Partisi’nin kurucusu kim?-Christlich Demokratische Union Deutschlands

Bitcoin’i kim kurdu?-Uzay çağının tartışmasız para birimini kim icat etti?

Schalke 04’ün kurucusu kim?-Dünyanın en büyüklerinden olup da şampiyon olamayan takım…

ePTTAVM’nin kurucusu kim?-150 yaşındaki PTT’nin geleceğe uzanan kapısı

ePTTAVM; güzel Türkiyemizin belki de en genç girişimlerinden biridir. Adı üzerinde e-ticaret gibi rekabet dolu, gelişime açık, yörüngesine yeni yeni oturmakta olan bir sektörde PTT gibi geçmişten devlet güvencesine sahip, bir asırdan fazla ömrü olan, Türkiye’de iletişimin babası olan bir şirketin yaptığı bir girişimdir. PTTCell, PTT Messenger gibi girişimlerden sonra e-ticarete de atılan PTT; 21. yüzyıla emin adımlarla ilerlediğini bir kez daha ıspatlamıştır.

Kurulduğu günden bu yana güzelce çalışmaya devam eden ePTTAVM; Türkiye’de e-ticaretin en büyüklerinden olmayı amaçlamakta ve bu bağlamda her çeşit ürün yelpazesiyle kullanıcılarına en iyi hizmeti vermeye çalışmaktadır.

Tıpkı Hepsiburada gibi, Gittigidiyor gibi sadece belli bir sektöre yönelik olmayan ePTTAVM’de aksesuardan elektroniğe, bilgisayardan kitaplara kadar aklınıza gelebilecek her sektörden ürün mevcuttur.

ePTTAVM’yi kim kurdu?

Söylediğimiz gibi ePTTAVM son derece genç bir girişimdir. İpucu verelim, 2018’in nisan ayında şu yazıyı yayınlarken 10 yaşından bile küçüktür…:)

Hemen kuruluş bilgilerini verecek olursak ePTTAVM; 17 Mayıs 2012’de PTT tarafından İzmir’de açılmıştır.

ePTTAVM’nin kuruluşuna dönemin PTT Genel Müdürü Osman Tural ile dönemin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da katılmıştır. 

Aradan geçen 6 yılda müşterisine hatırı sayılır ölçüde kendisini kabul ettiren ve düzenini oturan ePTTAVM; kurulduğu günden bu yana çizdiği istikrarlı çizgide e-ticaret sektöründeki rolüne devam etmektedir.

 

Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış.

Bora Baran 13 Nisan 2018

Hakkini yemeyelim epttavm nin kurucusu ve finansörü Hakan Çevikoğlu . Su an hala Ptt ile ortak diye biliyorum.

Cemil A. 13 Ağustos 2018

Benimde bildiğim kadarıyla epttavm.com’un ceo’su hakan çevikoğlu’dur. Güzel işler yapıyor linkedinden takip ediyorum kendisini. Başarılı bir iş adamı