Ekşi Sözlük’ü Kim Kurdu ?

İnternet dünyasının en çok tercih edilen sosyal bilgi kaynaklarından biri olan Ekşi Sözlük, Sedat Kapanoğlu aracılığıyla ‘’sourtimes org’’ adı altında 1999 yılında kurulmuştur.

Kutsal bilgi kaynağı sloganıyla hareket eden site, yazarlar tarafından oluşturulan başlıklar ve bu başlıklara yorum yazabilme gibi özellikler içermektedir.

Sitenin kurucusu Sedat Kapanoğlu, sayfayı oluşturma aşamasında sık sık ‘’Otostopçunun Galaksi Rehberi’’ kitabından etkilendiği belirmektedir. Sözlüğün tahmini aylık reklam geliri 80.000-100.00 TL civarında olup, 500’e yakın arayüz barındırma özelliğine sahiptir. Yazar olarak aktif bir biçimde yorum yapabilmeyi hedefleyen her kullanıcı öncelikli olarak moderatörlerin onayından geçmektedir.
Sözlük kurallarına uymayan bireyler kısa sürede elenebildikleri gibi argo içermemesi gereken dil kullanımı tüm kullanıcılar için geçerlidir.

Kim Kurdu :  Sedat Kapanoğlusedatkapanoglu

1 Comment

  1. Eşki tatlı bilmem sedat kurucu yazar çizer anlamam kanun manunda bilmem o peygamberin hakkında başlık atan sebep olan olanlar kim kimler bikemem dünyayı başınıza yıkarım. Sonra başka başlıklar atılır onu yazan veledi zina kaç git bulmayayım seni bak başlığı görsen

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*