Almanya Sosyal Demokrat Partisi’ni kim kurdu?-Almanya’nın en eski siyasi partisi

Alman Hristiyan Demokrat Partisi’nin kurucusu kim?-Christlich Demokratische Union Deutschlands

Bitcoin’i kim kurdu?-Uzay çağının tartışmasız para birimini kim icat etti?

Schalke 04’ün kurucusu kim?-Dünyanın en büyüklerinden olup da şampiyon olamayan takım…

Ekşi Sözlük’ü Kim Kurdu ?

İnternet dünyasının en çok tercih edilen sosyal bilgi kaynaklarından biri olan Ekşi Sözlük, Sedat Kapanoğlu aracılığıyla ‘’sourtimes org’’ adı altında 1999 yılında kurulmuştur.

Kutsal bilgi kaynağı sloganıyla hareket eden site, yazarlar tarafından oluşturulan başlıklar ve bu başlıklara yorum yazabilme gibi özellikler içermektedir.

Sitenin kurucusu Sedat Kapanoğlu, sayfayı oluşturma aşamasında sık sık ‘’Otostopçunun Galaksi Rehberi’’ kitabından etkilendiği belirmektedir. Sözlüğün tahmini aylık reklam geliri 80.000-100.00 TL civarında olup, 500’e yakın arayüz barındırma özelliğine sahiptir. Yazar olarak aktif bir biçimde yorum yapabilmeyi hedefleyen her kullanıcı öncelikli olarak moderatörlerin onayından geçmektedir.
Sözlük kurallarına uymayan bireyler kısa sürede elenebildikleri gibi argo içermemesi gereken dil kullanımı tüm kullanıcılar için geçerlidir.

Kim Kurdu :  Sedat Kapanoğlusedatkapanoglu

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Ali berber 26 Nisan 2018

Eşki tatlı bilmem sedat kurucu yazar çizer anlamam kanun manunda bilmem o peygamberin hakkında başlık atan sebep olan olanlar kim kimler bikemem dünyayı başınıza yıkarım. Sonra başka başlıklar atılır onu yazan veledi zina kaç git bulmayayım seni bak başlığı görsen