Efes Pilsen’i Kim Kurdu ?

1969 yılından günümüze kadar ulaşan Türkiye’nin en önemli bira markalarından biri olan Efes Pilsen, Anadolu Grubu tarafından İstanbul’da ve İzmir’de kurulmuştur.

Türkiye’nin dışında Moldova, Rusya, Romanya, Kazakistan ve Sırbistan gibi ülkelerde de faaliyetleri bulunan Efes Pilsen’in 4 malt fabrikası 17 bira fabrikası ve 1 adet şerbetçiotu tesisinin bulunduğu bilinmektedir.

Efes Light, Efes Ice, Bomonto, Marmara Gold, Miller, Beck’s, Efes Pilsen gibi klasikleşen çeşitleri müşterilerinin talep ve beklentisini karşılayan markanın 202 bayisi bulunmaktadır.

%5 oranındaki alkol miktarıyla alkol sektörünün başarılı firmaları arasına yerleşen Efes Pilsen’in 2007 yılında piyasaya sürdüğü Mariachi markalı birası limon ve agav içermektedir.

Kim Kurdu : Anadolu Grubu


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


6 Comments

  1. Efes pilsen gerçekten Harika bir bira…8 yıldır bir fiil başka hiç bir bira içmedim..Efes pilseni çok sevdiğim için..fazla söze gerek yok.. hep biz paramızla içtik..bi de sizden bekleriz..alkolde adaptır ..karşıdan beklemek..4 arkadaş bir kasa bira lütfen…

  2. Efes pilsen satıs noktasıyım patronlar neden gece 22 alkol yasagı için hiçbir şekilde hükümetle çalışmada bulunmuyor patronlar sadece ceplerini keyiflerini düşünmesin unutmasınlar bira ve agır alkolun en son satış noktası bizleriz hükümete başvuru yapsalar en fazla devvlete gelir alkolden …………….

  3. Bende senelerden beri Efes Bira içiyorum harika bir bira.Isterimki herkes Efes Bira içsin.hiç değilse yerli ve milli Bir Bira .Boş verin yabancı Biraları

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*