Ducati markası kimlerin?

Ducati bir motosiklet markasıdır. Motosiklet kullanmak ülkemizde ciddi bir risk almak demektir. Bütün dünyada oldukça riskli bir iş olan motosiklet kullanmak ülkemizde daha bir riskli hale geliyor. Özellikle otomobil sürücülerinin bu konuda bilinçsiz, dikkatsiz ve duyarsız olması bu riski yükselten faktörler. Ducati motosiklet dünyasında kraldır diyebiliriz. Motosiklet severlerin hayallerini süsler. Motosiklet kullanıp da ben Ducati’ye binmem diyen adam ben görmedim. Hatta ve hatta motorsiklet kullanmayanlardan bile hayranı olanlar vardır.  Ayrıca 2007 yılında Moto GP’de markalar şampiyonu olmuştur.

Ducati Motor’un Sahipleri Kim ve Nereli?

Audi AG, SEAT, S.A. Skoda Auto, Bentley Motors, Bugatti Automobiles SAS, Automobili Lamborghini S.p.A., Porsche AG, Scania AB ve MAN Truck & Bus AG markalarının da olduğu gibi Ducati Motor Holding S.p.A. nın sahibi de Wolksvagen grubudur. Wolkswagen de bir anonim şirkettir bu yüzden sahipleri genelde Almanlar diyebiliriz. Dediğim gibi Wolkswagen grubunun bu kadar ünlü ve kaliteli markaya sahip olması insanı şaşırtıyor. İtalya’dan, Rusya’ya, İsveç’ten, Amerika’ya kadar bir çok ülkenin oldukça başarılı firmalarına sahip olmaları ciddi bir başarı.

Ducati Motosikletleri Nerenin Malı?

Ducati motosikletleri, motosiklet dünyasının Ferrarisi, Lamborghinisi, Bugattisi diyebiliriz. Bunları sayarken bile Ferrari ve Lamborghininin İtalyan malı olduğu aklınıza hemen gelebilir. Ducati’nin tasarımına baktığımızda hayran olmamak mümkün değil, her modeli ayrı bir şaheser diyebiliriz. Tasarım konusunda İtalyanların başarısı inkar edilemez. Ducati’ye teknolojik açıdan baktığımızda da tasarımda olduğu gibi Ferrari ve Lamborghini de olduğu gibi ileri teknoloji kullanıldığı görülebilir. Yazımın ilk bölümünde de yazdığım gibi motosiklet kullanıcılarının hayalidir. Tıpkı Ferrari ve Lamborghini’nin olduğu gibi. Her ne kadar en iyi otomobil üreticileri Almanlar denilse de bence İtalyanlar otomobilde de motosiklet te de Almanlardan daha iyi iş çıkartıyorlar.

Ducatinin İlginç Tarihçesi ve Kuruluş Öyküsü

1926 yılında İtalya’nın Bologna şehrinde kurulmuştur. 1926 yılında ticari ünvanı Societa’ Scientifica Radio Brevetti Ducati idi. Kurucuları; Antonio Cavalieri Ducati ve oğulları Adriano Cavalieri Ducati, Bruno Cavalieri Ducati, Marcello Cavalieri Ducati’dir. Antonio Cavalieri başarılı bir mühendistir. Bologna Üniversitesinden onur belgesi almıştır. 1968 yılında Dünya Süperbike Şampiyonasında 5. olması ile başlayan süreçte başarılarının devamı sürmüş ve bu günlere gelmiştir.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*