D’S Damat’ın sahipleri kimler?

Damat, D’S Damat ve Tween markalarını bir arada bulunduran Orka tekstil, Halidun Orakçıoğlu ve Süleyman Nazif Orakçıoğlu tarafından kurulmuştur. Bu iki kardeşin kurmuş olduğu şirket Ds Damat’ın sahipleri kimler? sorusunun karşılığıdır. Yurt içi ve yurt dışında çoğunluğu kendine ait toplam 200’i geçkin mağazası bulunan “Ds Damat” ve “Tween” gibi markaların da sahibi olan “Orka Grup”‘un en büyük hissedarlarından Süleyman ve Halidun Bey verdikleri röportajlarda şirketin kendine ait sıkı yaptırımlara tabi tutulmuş anayasaya sahip olduğunu belirtmiştir.

Bu anayasaya göre 2. kuşaktaki çocukların yani şirketin şu anki sahiplerinin çocuklarının şirkette esaslı bir kademeye gelip söz sahibi olabilmleri için ilk olarak dışarıdan normal bir vatandaş gibi şirketin “insan kaynakları bölümüne” başvurmaları gerektiğini belirtmişlerdir. Ardından 15’inden 20’li yaşlara kadar süren ve şirketin alt kademelerinde geçen sıkı bir oryantasyonlardan sonra ancak yeterli görülürlerse zirveye gelebileceklerini belirtmişlerdir. Ayrıca şirket hissedarları şirkette normal bir çalışanmışcasına yıllık 1 milyon dolaylarında bir yönetici maaşı ve paylarına düşen senelik temeddü dışında ekstradan hiçbir şey almadıklarını belirtmişlerdir. Yani şirketi asla kendi kasaları gibi kullanamadıklarını ifade etmiştir. Bunu “aile anayasaları” sayesinde becerebildiklerini belirtmişlerdir.

Ds Damat’ı Kim Kurdu?

2003 yılında yılın girişimcisi ödülünü kazanan ve Avrupa’nın n başarılı 30 girişimcisinden biri olarak seçilen, Londra’da bir üniversitede araştırma tezine konu olan Süleyman Orakçıoğlu “Ds Damat’kim kurdu?” Araştırmalarının karşısına çıkan, başarılı ve dünyaya örnek olmuş bir girişimcidir.

Ds Damat’ın Kurucusu Kim?

Erkek giyimin lideri konumunda bulunan, kalite ile konforu bir arada sunan, gerek tasarımları, gerek kumaşları, gerek kalıpları, gerek ise dikişleri ile kendine özgü ürünleri bulunan, dünyada 35 ülkede ve Türkiye genelinde 128 noktada hizmet veren Ds Damat, Süleyman Orakçıoğlu tarafından kurulan seçkin bir işletmedir. Süleyman Nazif Orakçıoğlu ve kardeşi Halidun Orakçıoğlu Ds Damat’ın kurucusu kim? Sorusunun karşılığında verilen başarılı iş adamları ve girişimciler olarak bilinmektedir.

Ds Damat Ürünleri Nasıl?

Klasik tasarımlardan modern tasarımlara kadar farklı koleksiyonlar ile ihtiyaçlara cevap veren Ds Damat, kalitesi ve özgün tasarımları ile dikkat çekmektedir. Firmanın en belirgin özelliği, yüksek kalitede kumaşlar tercih edilmesi ve tercih edilen bu kumaşların %100 yerli olmasıdır. Tüm kumaşların Türkiye’de üretildiği Ds Damat ürünleri arasında, gömlekler, takım elbiseler, t-shirtler, pantolonlar, montlar, kabanlar ve yelekler bulunmaktadır. Ayrıca, ceketler, , şortlar, trikolar ve ayakkabılar ile zengin çeşitlerin yer aldığı aksesuarlarda, ürün grupları arasında yer almaktadır.
Kravat, kemer, cüzdan, çanta, yelek, bileklik, saat, çorap, iç giyim, parfüm ve mendilden oluşan aksesuar grubu, Damat koleksiyonlarının öne çıkan ürünleri arasında yer almaktadır.

Türkiye’de 128 noktada satış gerçekleştiren Damat ürünleri, stil yaratmak isteyen erkekler tarafından tercih edilen, fonksiyonellik ile şıklığın bir arada bulundurulduğu ürün çeşitleri olarak bilinmektedir. Ürünlerde kullanılan kumaşın seçimlerinden, işçilikteki dikiş işlemlerine, kullanılan kalıplardan, oluşturulan tasarımlara kadar tüm işlemler ve tüm malzemeler, yüksek kalitede kullanılmakta ve seçkin bir marka yaratılmasına imkan sağlamaktadır. Ds Damat ürünleri nasıl? Sorusunun karşılığında verilecek tek cevap, seçkin ve kaliteli bir marka olarak verilmektedir. Özellik ile ülkemizde emsalleri ile arasında fark yaratan bir marka haline gelen ve konfor ile kaliteyi geniş kitlelere ulaştıran, seçkin bir tasarımcı, seçkin bir uygulayıcı ve seçkin bir hizmet sunucu ifadelerinin karşılığı Ds Damat ürünleri olarak tüm kesimler tarafından bilinmektedir.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


1 Comment

  1. Merhaba İstanbul havalimanında bulunan Damat magazasinda, reklam standında Damat mağazalarında ülkeleri görebilirsiniz. Buradaki kardeş Azerbaycan ülkesi belirtilmemiştir ancak Ermenistan ülkesi belirtilmektedir. Bu kardeşçe cumhuriyete saygısızlıktır.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*