Dove’un sahibi kim?

Günümüzde bakıldığı zaman insanlar kişisel bakımlarına oldukça önem vermektedir. Günümüzde kişisel bakım bazı ürünler ile gerçekleşmektedir. Bu ürünlere bakıldığı zaman bu ürünler içinde saç bakım ürünleri, şampuan, krem gibi  ürünler bulunmaktadır. Kişisel bakım ürünlerini üreten markalardan biri olan Dove markasına bakıldığı zaman bu marka günümüzde en çok tercih edilen marka haline gelmiş bulunmaktadır.

Dove markasının üretmiş olduğu ürünlere bakıldığı zaman bu ürünler içinde şampuan, el ve yüz kremleri, yumuşatıcı krem, saç bakım ürünleri gibi ürünler bulunmaktadır. Bu kadar çek tercih edilen Dove’un sahibi kim diye bakıldığı zaman Dove Unılever adı altında kurulmuş olan bir markadır. Dove markasına bakıldığı zaman bu marka İngiltere’nin Londra kentinde kurulmuş olan bir markadır. Dove markasının ülkemize gelişine bakıldığı zaman bu marka ilk olarak 1952 yılında ülkemize gelmiştir. Dove şirketinin kurucuları arasından Lever Brothers, Wiliam ve jemes lever kardeşler tarafından kurulmuştur.

Dove’un Kuruluşu

Dünyaca ünlü bir marka olan Dove markasına bakıldığı zaman bu marka dünyanın her yerinde oldukça önemli olduğu gibi ülkemizde de oldukça çok tercih edilen markalardan biridir. Dove markasının dünyanın her yerinde fazla tercih edilmesinin nedenlerine bakıldığı zaman bu nedenler arasında hiç kuşkusuz dove markasının kalitesi yatmaktadır. Dove markası üretmiş olduğu tüm ürünlerini kaliteli bir şekilde üreterek müşterilerinin memnun kalmasını sağlamaktadır. Dünyaca tanınmış marka olan Dove’un kuruluşu incelendiği zaman bu marka İngiltere’nin Londra şehrinde kurulmuş olan bir markadır. Dove markasına bakıldığı zaman bu marka Unilever adı altında üretilen 14 markadan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Unilever markası 1930 yılında İngiltere sabun üreticisi Lever Brothers ile Hollandalı yağ üreticisi Margarine Unie’nin birleşmesi ile kurulan bir markadır.  Kısa zaman içinde kurulan bu şirket üretmiş olduğu Dove ve diğer markalar ile kısa zaman içinde Türkiye de dahil olmak üzere dünyanın pek çok alanına yayılmayı başarmıştır. Bu markanın dünyanın her yerine bu şekilde yayılmasının altında yatan en önemli neden kalitesidir.

Dove Nerenin Malı

Dünyaca bilenen bakım markası olan Dove nerenin malı diye bakıldığı zaman Dove iki ülke malı olarak karşımıza çıkmaktadır. İngiltere Londra ve Hollanda da olmak üzere iki merkezi bulunan şirket günümüzde tüm dünya’ya ürün satmaktadır. Dove markasının iki farklı ülkede merkezinin bulunmasının nedenlerine bakıldığı zaman bu markanın iki farklı ülkede yaşayan kişiler tarafından ortak bir şekilde kurulmuş olması iki farklı ülkede merkezinin bulunmasına neden olmaktadır.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*