Donanımhaber’in sahibi kim?

Donanımhaber isimli internet sitesinin, Türkiye’de bilgisayar teknolojisi üzerine kurulmuş ilk internet sitesi olması, Donanımhaber’i özel ve önemli kılıyor. Bu özel ve önemli adımın ilk defa kimin tarafından atıldığı yine önemli bir hale geliyor. Yayın hayatına ilk defa 1999 yılında teknoloji haberlerini vermek üzere başlayan Donanımhaber, Türkiye’de o tarihten bu yana, on beş seneyi aşkın süredir hala en çok tıklanan internet sitelerinden bir tanesidir.

Sitenin özellikle 2001’de aktif hale getirilen forum modülü bugün birçok insan tarafından hala kullanılmaktadır. Birçok yöneticinin ve programcının forumun asayişini sağlamak üzere görev yaptığı Donanimhaber’de neredeyse her yaş grubundan insana denk gelmek mümkün oluyor. Türkiye’de teknoloji haber sitelerinin ilki olan Donanımhaber’in kurucusu kimdir? Şimdi bu soruya cevap vereceğiz.

Donanımhaber Sitesi Kimin?

Donanımhaber’in sahibi Gün Oksay’dır. Gün Oksay isimli bir kişi tarafından kurulan internet sitesi, gelirlerinin büyük kısmını reklam ile elde etmektedir. Şirketin Bölüm Sonu Canavarı isimli bir oyun sitesi de vardır. Ayrıca sitenin bazı yöneticileri TV2 kanalında Donanımhaber isimli bir program hazırlayıp sunmaktadırlar. İşte etki alanını bu kadar genişletmeyi başarabilmiş bu internet sitesi, Gün Oksay isimli bir kişinin gayretleri ile yayın hayatına başlamıştır.

Donanımhaber’in Kurucusu Kim?

Adını Gün Oksay olarak verdik fakat kimdir bu insan, ne iş yapar? Aslında gün Oksay, kendini tanımlarken söylediği gibi tam anlamıyla kendisini internet yayıncılığına adamış bir insandır. Zaten aksi halde bu tür girişimlerin başarılı olması mümkün değildir. Yoğun tempoyla yapılan yoğun çalışmalar, bu tür girişimleri başarılı kılmaktadır. On beş sene önce tek bir kişiyle yola çıkan Donanımhaber sitesi ve bu sitenin forum ağı, bugün milyonlarca kişinin bilgi edinmek için uğradığı bir yerdir. Site hala güncel olarak değerini korumaktadır ve her geçen gün arttırmaya devam etmektedir. Site kurulduğunda birkaç yaşında olan insanlar, bugünlerde sitenin forum kısmında paylaşım yapmaktadır. Bu bakımdan Donanımhaber iki neslin de kullandığı bir site olmakla birlikte, görünen kadarıyla birkaç nesil daha varlığını sürdürecektir. Sitenin logosunda kurulduğu günden bu yana çok ciddi değişiklikler yapılmamıştır. Bu durum da siteyi daha samimi ve çekici hale getirmiştir. Bugün çok daha kaliteli binlerce teknoloji haber sitesinin olmasına ve her geçen gün çok daha büyük yatırımlı projelerin yayına girmesine karşılık Donanımhaber bu samimiyetiyle ve kuvvetli altyapısıyla hala yayınını sürdürmektedir.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


2 Comments

  1. Donanım Haberi tek başına Gün Oksay kurmamıştır. Kurulduğu günden beri ara ara kullandığım bir forum sitesidir. Şuan ismini hatırlamadığım Romanya da ikamet eden bir arkadaşı ile bu siteyi kurmuştur. O arkadaşın hakkı yendi galiba….!

    • Merhabalar; verdiğiniz bilgi güvenilir kaynaklara dayalı belgeli bir bilgi ise yazar arkadaşlarımız tarafınaz yazı derhal düzenlenecek ve gereken yapılacaktır. İlginiz için teşekkürler.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*