Donald Trump kimdir?-Biyografisi nasıldır?

ABD’nin 45. dönem başkanı olan Donald Trump, ABD tarihinde en renkli kişiliğe, en çok spekülasyona konu olmuş başkanlardan biridir. Gerek kişilik yapısı, gerekse seçimleri kazanmadan önce uğraştığı işler sebebiyle adından epeyce söz ettirmiş ve gelecekte de sz ettirmeye devam edecek gibi gözükmektedir.

Cumhuriyetçi Parti’den koyduğu adaylıkla başkan seçilen Donald Trump’ın hayatı dolayısıyla pek çok haber ve magazin kaynağında merak konusu olmuştur. Olaylı ve tıpkı kendisi gibi zengin bir ailenin içinde büyüyerek geçirdiği çocukluk yılları, iş adamı zekasını kullanarak edindiği servet, servetinden aldığı yetkiyle dünyanın süper gücünü yönetmeye doğru uzanan serüven ile dünya tarihine adını yazdırmış şanslı şahıslardan biridir.

Peki, çeşitli okullarda ve çeşitli mesleklerde hayatı şekillenen, olgunluğa erdiğinde ise dünyanın en zengin insanı olarak karşımıza çıkan Donald Trump aslında kimdir? Kişilik ve karakter olarak nasıl bir imaja sahiptir?

Donald Trump’ın hayatı

Alman asıllı bir aileden dünyaya gelen Donald Trump, altın sarısı saçlarını da Amerikaya gelmeden önce Cermen orijini taşıyan bu genlere borçludur. Ailenin söz konusu geçmişi ve faaliyetleri aynı zamanda Neo-Nazi gibi kirli davalarla uğraşmasına da sebep olmuştur.

Ailenin günümüzdeki reisi denebilecek olan Donald Trump, 1946 yılının Haziran ayında New York’ta dünyaya gelmiştir. New York gibi merkezi ve ABD’nin en canlı şehirlerinden birinde yaşamanın avantajını çocukluk dönemi boyunca görmüştür.

Fakat genç Trump’ın daha başka sorunları vardır. Disiplin gibi… 1960’lı yıllarda eğitim gördüğü liseyi disiplinsiz hal ve hareketleri sebebiyle yarım bırakmak zorunda kalmıştır. Bu olay onun genel anlamda tüm hayatını etkileyen bir süreç olmuştur. Fakat ailesinin nüfuzu ve alınan ortak karar sayesinde bu sorundan da kurtulmuş, eğitim hayatına askeri lisede devam etmiştir.

1968 yılında liseden mezun olduktan sonra Trump, tercihini işletme ve ticaretten yana kullanarak aile mirasını devam ettirme kararı almıştır. 1968’de girdiği Wharton Eğitim Enstitüsünde işletme diplomasını almış ve babasının yanında çalışmaya başlamıştır.

Başarılı ortaklıklar ve yatırımlar ile babasından kalan servetini hızla büyüterek dünyanın en zengin insanı olmayı başarmıştır.

2016 yılı 45. dönem başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Partiden adaylığını koyan Donald Trump, seçimi kazandıktan sonra görevi Barack Obama‘dan devralmış ve halen yürütmektedir.

Aşağıda Donald Trump’ın biyografisini anlatan bir video mevcut. İyi seyirler dileriz:


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*