Doğadan markasının kurucusu kim?

Doğadan kimin?

Türk eczacı Nevzat Karpuzcu’nun 1975 yılında kurmuş olduğu Doğadan Şirketi, Türkiye’nin bu konuda ilk bitkisel şekilde hazırlanan çay markası ve ilk poşet çay üreticisi olarak yer aldı. 1985 yılında tescillenmiş olan marka, 90’lı yılların ikinci çeyreğinde etkin olarak büyümeye başlamıştır.

Geçmiş yıllarda Tansu Çillerin bitki çaylarına ilgi nedeniyle dikkat çekmeye başlayan bu sekötr birçok yeni firmanın katılımıyla beraber hızlı bir şekilde gelişmeye başlamıştır. 1998 yılı İsviçre kökenli MKT Holding ile beraber yarı yarıya ortaklık oluşturan Doğadan, kendi alanında hızla büyüyerek yerini Türkiye’nin bu sektör içerisinde en büyük firması olarak yer almaya devam etmektedir.

Doğadan Kalite Standartları


Doğadan markasının amacı yüksek değerli marka ve ürünler ile birlikte her anlamda sürdürülebilir karlılığı sağlayan ve paydaşlarına bu konuda değer katan uluslararası bir çay şirketi olarak yoluna devam etmektir. Doğadan kimin malı? Yıllık olarak 770 milyon poşet’lik üretim kapasitesine sahip olan Doğadan Coca Cola Şirketine Devredilmiştir. Doğadan poşet çayları her zaman doğanın iyiliğini, insanlara ulaştırmaya devam eden sağlıklı, kaliteli ve lezzetli ürünler üretmeye devam etmektedir. Doğadan ürünlerinin içerisinde yer alan hammaddeleri 5 kıta, 80 ülkeden alınmakta ve üretimin her aşaması içerisinde uzmanlar tarafından birçok fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik olarak gerçekleştirilen analizlerden geçirilmeye devam etmektedir. Doğadan kalite standartlarına her anlamda uygun hammaddeleri üretimi içerisinde kullanmaktadır.

Doğadan Çay Formülü

Doğadan markası her zaman çevreye karşı her anlamda duyarlı, olumsuz bu konuda yer alan çevre etkilerini en aza indiren, iş yapım ortamlarında yer alan iş güvenliği risklerini tamamen ortadan kaldırarak, çalışanlarını devamlı suretle geliştiren bir yönetim anlayışını içerisinde bulundurmaktadır. Uygulanmaya devam eden FSSC 22000 sistemi ile birlikte tarladan fincana her anlamda gıda güvenliği sağlayabilmektedir. Doğadan markası müşterilerine her zaman sağlıklı alternatifler sunmaya devam etmektedir. Bitkiler içerisinde her zaman etken maddelerinin doruğunda oldukları dönem içerisinde paketleme işlemleri içerisinde geçirilmektedir. Bu aşamalar konusunda gıda güvenliği açısından herhangi bir risk oluşturabilecek tüm kritik noktalar kısa sürede değerlendirilmektedir.

Doğanan’ın sahibi kim?

Doğadan markasının yeni sahibi 2015 yılında Coca Cola markası olmuştur.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


1 Comment

  1. Slm doğadan cay neden bozuldu diye soruyordum kendime ama cevabı ise arastırdım ne goreyım cococola almışşş oncedenhakikatennn içinde tek bir beyaz bulamazdım ama bayadır içi baya sap beyazı varr anladıldı el değiştirmişşş tskler

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*