Dockers nerenin malıdır?

Dockers markasının doğusu 1853 yılında Amerika’nın batı yakasında küçük bir dükkân açarak orada giysi, bot ve başka mallar satarak başlamıştır. Bavyera doğumlu olan LEVİ STEAUSS tarafından kurulmuştur.1898 yılında Amerika birleşik devletinin ordusunu ve İspanya ile Amerika’nın savaştığı sıralarda askerlerini giydirmeyi hedefleyip KHAKİYİ benimser.

Dockers Sahipleri Kimdir?

Dockers markasının ilk sahibi yani kurucusu LEVİ STRAUSS dur. 1853 yılından 1902 yılına kadar aşırı derece de büyüme sağlayarak büyük bir şirket kurmuştur. Bu şirketi 1902 yılından vefatıyla birlikte LEVİ SRRAUSS un dört yeğenine kalmıştır. LEVİ STRAUSS vasiyetinde isteklerini belirterek yeğenlerinin yapmalarının istediği yardıma ihtiyacı olan çocuklara ve fakirlere yardım edecek ve Körfez bölgesi hayır kurumlarına bağış yaparak LEVİ STRAUSS un vasiyetini yerine getirmiş olmuşlardır.

Dockers Kimlerindir?

Dockers markası kurucusu LEVİ STRAUSS tarafından kurulmuştur. LEVİ SRRAUSS un vefatından sonra dört tane yeğenine kalmıştır. Kurulmuş olan bu şirketin devamını yeğenleri tarafından sürdürülmüştür. 1909 yılında khaki pantolonları pazara taşınmıştır. Üretilen pantolonların rengi zeytin yeşili ve taba renkleri ağırlıklı olmuştur. 1916 yılında LEVİ STRAUSS MAKE etiketi altında satışı yapılmaya devam etmektedir. 1922 yılında khaki ve levi srtauss tarafından üretilen yürüyüş ve gezmede giymeleri için kadın kıyafetlerinin üretimini başlamıştır. 1954 yılında askeri kıyafetler geride bırakıp başka modellerle pazara çıktı ve tekrar halk tarafından kullanılmaya başlanılmıştır. Biten savaş sonrası moda trendi belirlenmiştir. 1960 yılında zamanın ilerlemesiyle birlikte levi strauss güneyde ilk fabrikasını açar. 1985 yılında Japonya ya gider ve orda Dockers Pants ı keşfeder ve Amerika ya geri dönerken yanından birkaç pantolon getirmektedir. 1986 yılında Dockers markası resmi olarak ABD de piyasada satışı başlamaktadır.

Dockers Kaliteli Mi?

Dockers, birçok tanınmış ürünlerin arasında yer almaktadır. Bu ürün tanınmış olduğu kadar da satış miktarında da öncü firmaların arasında öncülük yapmaktadır. Ayakkabı ve tekstil alanında oldukça önemli olan bir sektördür. İyi bir ürün sahibi olmak çok daha mantıklı ve ekonomik olmasına rağmen müşteriler fiyatlara aldanarak bir sezon bile giyilmeyen düşük kalitede ürün tercih ediyorlar. Bilinçli insanlar yüksek kalitede ve uygun fiyata ürün alıp hem şık hem sağlıklı ve uzun süre kullanabiliyorlar. Bu durum çok daha ekonomik ve uygun olduğundan pek çok avantaj sağlar. Avantaj sahibi olmak isteyen kullanıcılar belirli markalarla alışveriş yapmaktadır. Bu markaların önde geleni ise pek çok kişi tarafından tercih edilen Dockers markasıdır.

Not: “Dockers by Gerli” markası ile San Francisco merkezli Amerikan markası “Dockers” karıştırılmasın lütfen. Yazıdaki Dockers, Amerikan markası olan ve “dünyanın en rahat pantolonlarını ürettiğini” söyleyen bir markadır. Sonunda “By gerli” yazan Dockers ise Türkiye malı olup üretim ve satış hakkı “Ziylan Grup’a aittir. Ayrıca uzmanlık alanı ise ayakkabıdır. İki markayı birbiriyle karıştırılmaması rica olunur.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


1 Comment

  1. bir adet bot sipariş ettim aldım ama giymedim. Hevesim kaçtı. Sert bir derisi var. Daha yumuşak umuyordum.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*