DJI’ın kurucusu kimdir?-Dünyanın en meşhur Drone üreticisi

Askeri kökenli olup zamanla sivil yaşamımıza da yerleşen ürünlerden bir diğeridir Drone’lar. Orduların casusluk, istihbarat ve kısmen saldırı amaçlı üzerinde çalıştıkları insansız hava aracı projelerinden biri olarak İHA (İnsansız hava aracı) denen prototipler ortaya çıkmış; kısa süre sonrasında da dünyanın birçok gelişmiş ordusunda kullanılır olmuştur. Ülkemizin de birçok terör operasyonunda İHA’lardan yararlandığını hatırlarsınız.

Sivil versiyonlarına göre daha donanımlı, hızlı, kıvrak, vs. askeri özelliklere sahip olsalar da; günümüzde eğlence amacıyla kullandığımız küçük kuzenleriyle epey benzerlik göstermektedirler. Eğlence amacıyla kullanılan silahsız ve zararsız drone’larda; aslında askeri versiyonlarının hız, casusluk, istihbarat gibi parametrelerini bol bol görmek mümkündür. “Üstün şifreleme teknolojisi” henüz sivil drone’lara gelmemiş olsa da; kalitesine göre birçok modelde kendiniz ulaşamayacağınız yerlerden ve açılardan son derece başarılı görüntüler elde etmeniz mümkündür.

Bu yazımızda da anı yakalamak isteyenlerin, daha yükseklerden uçup kuş bakışı görüntüler elde etmeyi sevenlerin tutkusu olduğu drone’ların en meşhur üreticilerinden biri olan DJI’ın kuruluşunu inceleyeceğiz.

DJI’ın sahibi kimdir?

DJI diğer birçok teknoloji firmasına göre epey yeni. 2006 yılında Çin’de kurulduğundan itibaren drone üretimlerine başlayan ve dünyanın dört bir yanına ihraç eden bu şirket; kısa sürede tanınmasını da şüphesiz ki son yılların epey popüler ürünlerinden biri üzerinde çalışmasına borçludur.

DJI’ın kurucusu ve CEO’su olan Frank Wang; firma olarak en büyük vizyonlarının tüm dünyayı drone eğlencesiyle tanıştırmak ve bu uğurda sürekli daha iyisi için çalışmak olduğunu belirtmiştir.

Açılımı Da-Jiang Innovations Science and Technology Co. olan DJI; yukarıdaki en meşhur modeli Phantom2 başta olmak üzere birçok farklı drone modeli, ürettiği cihazlara uygun kameralar, yedek parçalar, aparatlar da üretmektedir. Economist dergisine bile konu olmayı başaran DJI firması; drone üretiminin öncülerinden kabul edilmekte ve CEO’su Frank Wang da dünyanın yeni milyarderleri arasındaki yerini korumaktadır.

DJI’ın kurucusu Frank Wang

GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*