Django Unchained’in yönetmeni kimdir?-Türkçesi Zincirsiz

Filmlerin çeviri isimlerini söyleyince ne kadar garip deliyor değil mi?… Hadi bu filmde “Unchained” kısmı bire bir çevrildiği için kısmen kurtarmış; ama bazı filmlerin isimleri öyle bir çevriliyor ki akıllara zarar…

Neyse; yazımızda yapım-yönetim ekibi hakkında kısa bilgiler vereceğimiz film olan Django Unchained filmi, aslında siyah-beyaz dönemde çekilmiş bir western filmi olan Django ile yakından ilişkilidir. Ama tabii ki son teknoloji eşliğindeki efektlerin, Quentin Tarantino saykoluğunun ve gerçek tarihi bilgilerin bir araya gelmesiyle bambaşka bir hal almaktadır.

Django Unchained konusu

Filmin konusu ABD’de zencilerin köle olarak kullanıldığı ve günümüzün Afro-Amerikalı sınıfının temellerinin oluştuğu zaman denk gelmektedir.

Köle tacirlerinin yolda ölmesi sonucu serbest kalan Django; bundan sonra tacirleri öldürmüş olan yarı doktor yarı kovboy Alman asıllı Dr.King Schultz’un kölesidir. Ama kağıt üstünde. Çünkü Schultz; beyaz ve seçkin biri olmasına rağmen toplumsal kuralları pek umursamayan ve köleliğe karşı olan bir kelle avcısıdır.

Şans bu ikilinin yüzüne güler. Çünkü Schultz’un aradığı kişi, Django’nun eski sahibinin ta kendisidir. Bu göreve yardım etmesi karşılığında Django özgürlüğünü kazanacak ve olay sonlanacaktır.

Ama ikilinin maceraları burada bitmez; çünkü artık özgür bir zenci kovboy olan Django, başka bir çiftlikte köle olan eşi Broomhilda’yı kurtarma planları yapar. Schultz da ona yardım etmeye karar verir ve Di Caprio’nun canlandırdığı kötü şöhretli çiftlik sahibinin peşine düşerler.

Film boyunca Dr.Schultz’u Django’dan çok daha fazla sevmiştim, benden söylemesi…

Django Unchained yapımcısı

Yönetmenliğini ve senaristliğini Quentin Tarantino’nun yaptığı filmin yapımcılığını ise Stacey Sher, Reginald Hudlin ve Pilar Savone üstlenmiştir.

Django filminin yönetmeni ve senaristi Quentin TARANTINO

Django rolünü Jamie Foxx canlandırırken, Schultz rolünde ise Christoph Waltz oynamaktadır.

Filmin en sevilen şarkılarından biri olan “Freedom” da sizlere hediyemiz olsun.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*