Digital Point’in kurucusu kim?-Adsense ile en çok kazanan web sitelerinden

Adsense ile en çok kazanan birkaç siteden daha önce bahsetmiştik. Bunlar genelde en düşüğünden en yükseğine kadar dudak uçuklatan miktarlarda kazançlara sahip, dünya çapında bilinen bloglar oluyor. Ayrıca; web sitelerinin tanıtımını yapıp siz değerli okuyucularımıza kurucu künyesini sunduğumuz şu kategoride ayrı bir öneme sahipler. Çünkü Adsense ile milyoner olmak, her blogger’ın rüyalarını süsler…

Adsense ile en çok kazanan web sitelerine Digital Point haricinde de göz atabilirsiniz. Örneğin bir teknoloji sitesi olan Mashable veya bir çöpçatanlık sitesi olan Plenty of Fish, yine bir teknoloji sitesi olan TechCrunch gibi web sitelerinin aylık birkaç yüz bin dolarlarla elde edilen gelirleri mevcut. Üzerlerine tıklayarak bunlarla ilgili yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

Digital Point’i kim kurdu?

Digital Point de diğerlerinden aşağı kalmayan bir kazanç miktarına sahip rekortmen sitelerdendir. En son verilere göre “Adsense ile en çok kazanan siteler” arasında Mashable’ın ardından 2. sıradadır. Eğer verilerde bir değişiklik olduysa okuyucularımız yorum kısmında belirtirse hemen güncelleriz.

Şimdi gelelim sorumuzun cevabına: Bu dahiyane girişimin mimarı kim? Heme cevaplayalım: Digital Point; 1995 yılında Shawn Hogan tarafından kurulmuştur. Yani internetin ve sanal alemin yeni yeni yayılmaya başladığı zamanlarda, 2000’li yılların arefesinde gereken yatırımları yapmış, birkaç sene sonrasında da beklediği patlamayı yapmıştır.

Digital Point’in kurucusu Shawn HOGAN

Digital Points aslında diğer en çok kazananlardan farklı bir yapıya sahiptir. Bir haber sitesinden çok bir forumdur. Arama motorları, SEO taktikleri, pazarlama teknikleri, benzer başlıkların püf noktaları gibi hususlarda tartışmayı ve bilgilendirmeyi amaç edinmiş bir platformdur. Bu yönüyle de diğer pek çok gelirdaşından ayrılmaktadır.

Bu arada; son verilen bilgiye göre Digital Point’in aylık Adsense geliri 500 bin cıvarındadır.

Digital Points’in sahibi kim?

2017 yılına geldiğimizde bu tuttuğunu altına çeviren web sitesinin sahibi kim? “Digital Point kimin?” diye sorarız tabii…

1995 yılından bu yana geçen 22 yıl uzun bir süre olsa da şirketlerin el değiştirmesi, hele ki kendi tırnaklarıyla kazıyarak elde eden kurucusunun bırakması için yeterli bir süre değildir.

Digital Points için de tablo değişmemiştir. Digital Point’in sahibi, CEO’su, aynı zamanda kurucusu da olan Shawn Hogan’dır.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*