Danet’in kurucusu kim?-Türkiye’nin helal et markası

Son yıllarda et ve et ürünleri sektöründe yaptığı uzlaştırıcı faaliyetlerle ve İstanbul’da gerçekleştirdiği atılımlarla ismini duyuran Danet; aslında kullanıcısının gayet iyi bildiği eski bir et markasıdır.

İç Anadolu’nun sakin ve mütevazı ortamında temelleri atıldıktan sonra kaliteli hizmet, sağlıklı et esasına dayanarak yıllar içinde tüm Türkiye’ye hizmet vermeye başlayan Danet’in; kurban zamanları için müşterisine sağladığı kolaylıkları da hatırlamadan olmaz tabii.. Ayrıca şirket; Türkiye’de helal sertifikasına sahip olan ilk üreticiler arasındadır.

Danet’i kim kurdu?

Belki duymamış olabilirsiniz fakat bu şirketin 40 yılı aşkın bir geçmişi mevcuttur. Tek cümleyle özetleyecek olursak Danet; 1975 yılında Afyon’un Şuhut ilçesinde Uluçay Ailesi tarafından kurulmuştur. Şuhut ilçesinin temel geçim kaynağının büyükbaş hayvancılık olması, bölge halkının et kalitesi konusunda yılların verdiği tecrübelere sahip olması sayesinde Danet; kısa sürede kendini ıspatlamış ve Afyon’un dışına çıkarak tüm Türkiye’yi sarmaya başlamıştır.

Danet ürünleri

Gelenekselliği ve besi hayvancılığındaki son teknolojiyi bir araya getiren Danet; özel olarak yetiştirdiği büyükbaş hayvanları hijyenik ve İslami usüllere göre kesmekte; ilk aşamadan son aşamaya kadar her şeyi kontrol altında tutarak müşterisine olabilecek en sağlıklı hizmeti sunmaktadır.

Ayrıca şirket; UKAS ISO 22000 ve TSE ISO 9001 gibi kalite sertifikalarına da sahiptir.

Danet kimin?

2010 yılında web ayağına da gereken önemi vermeye başlayıp ciddi atılımlar yapan Danet; hala Uluçay Ailesi’nin yönetimindedir. Şirketin yönetim kadrosu; 40 yıl önceki gelenekleriyle günümüzün modern şartlarını başarıyla entegre etmekte ve çalışmalarına tüm hızıyla devam etmektedir.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*