Christopher Guy’ı kim kurdu?-Dünyanın en büyük İngiliz mobilyacılarından

Dünyanın en büyük ve en pahalı lüks mobilya markaları dediğimiz zaman şüphesiz ki akla Fransız, İngiliz ve İtalyan mobilyacılarının o ince zevkleri, pahalı malzemelerle bezenmiş sanatsal baş yapıtları gelir. Hepsi birbirinden inceliklerle, hepsi işçilikle ve ustalıkla dolu mobilyalar, tüm dünya çapında kısıtlı tüketici kitlesi tarafından tercih edilir ve lüks salonlardaki yerini alır.

Yazımızın konusu olan Christopher Guy da İngiliz menşeili, dünyanın en büyük mobilya markalarından biridir. Son yapılan analizlere göre dünyanın en büyük 9. mobilya üreticisi olan Christopher Guy; kurulduğu günden beri tüm dünyaya İngiliz kalitesini göstermektedir.

Christopher Guy’ın kurucusu kimdir?

İsminden de az çok tahmin ediliyordur. Özellikle yabancı ve lüks markalarda kurucunun markaya kendi ismini verdiği çok sık görülür. Söz konusu mobilya üreticisi de buna örnektir.

Yani Christopher Guy; 1993 yılında Christopher Guy Harrison tarafından kurulmuştur.

Kurucu Christopher Guy HARRISON

Christopher Guy Harrison, 1993 yılında markayı Harrison&Gil ismiyle kurmuştur. 1999 yılında şirket 1400 kişinin çalıştığı Java adlı fabrikasını kurarak geniş bir alanda kendi ürünlerini üretmeye başlamıştır.

Yıllar boyunca lüks mobilya sektöründe hızla ilerleyen şirket, 2005 yılında gelmiş geçmiş en iyi ve en detaylı mobilya&dekorasyon koleksiyonunu sunarak dünyaya adını duyurmuştur.

Günümüzde şirket Londra merkezli faaliyetlerine tüm Avrupa ve Amerika’da başta olmak üzere dünya çapındaki müşterilerine yönelik olarak devam etmektedir.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*