Cartoon Network’ü Kim Kurdu?

Kablolu televizyon ve uydu yayını olan Cartoon Network 1 Ekim 1992 yılında yayına girerek Turner Broadcasting tarafından Amerika’da kuruldu. Kuruluş amacı 7-15 yaş arasındaki çocuklara yönelik programlar sunmak olsa da, sonraki yıllarda gece geç saatlerde yayınlanan Adult Swim kuşağıyla gençlere ve yetişkinlere yönelik programlar yayınlanmıştır.

14 haziran 2004 yılında slogonı ve logosunu değiştirdi. Yeni sloganı “This is Cartoon Network!” Cartoon Network’de ilk kez bir kadın tarafından seslendirilen duyurusu olmuştur. Gene bu yılda Cartoon Network yeni dizilere yer açmak amacıyla, bir çok eski dizisini kardeş kanal olarak bilinen Boomerang’a taşımıştır.
2006 yılında 90lı yıllara ait olan bir çok dizisini 30 dakikalık “The Cartoon Cartoon Show “ denilen bir kuşağa yerleştirdi. Bu diziler “Dexter’ın Laboratuarı”, “The Powerpuff Girls” gibi dizilerden oluşmaktaydı. The Powerpuff Girls’ü hala görüyor olsak da, yeni dizilere daha çok yer vermişlerdir.
2010 yılında Cartoon Network, ilk yıllarda olduğu gibi logusunda siyah beyaz renklerini kullanmışlardır. Baş harfleri olan “C” ve “N” kanalın şimdiki logosu olmuştur.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*