Candy Crush Saga’yı kim kurdu? Yapımcısı kim?

Android oyunlar günümüzün en popüler ve en eğlenceli vakit geçirme yöntemi değil mi? Herkes tarafından bilinen, büyük bir zevkle oynadığımız popüler oyunlar bir yana, hafta sonları oturup oynayacak oyun aramak artık sıradan hobimiz haline gelmiştir. Fakat bu oyunlar arasında Candy Crush Saha, ya da halk arasındaki ismiyle Candy Crush olarak bilinen bir tanesi vardır ki; Facebook’tan Android telefonlara kadar en çok oynanan oyunlardan biri olmuştur. Bekın oyun son derece basit bir algoritmaya sahip… Bildiğimiz tetristen çok az farkı var. Yani öyle Call of Duty gibi, Far Cry ya da GTA gibi bir grafik ve senaryo harikası değil… Peki neden bu derece seviliyor böyle basit Android oyunları?… Bir incelemek lazım.. O değil de; Candy Crush gibi dahiyane bir fikri kimin icat ettiğini, bu efsane oyunu kimlerin yaptığını merak ediyorsunuz değil mi?

Candy Crush Saga’nın kurucuları kim?

Doğrudan merkezini söyleyecek olursak Candy Crush; İngiltere’de icat olmuş ve geliştirilmiş bir oyun. Oradan da bütün dünyayı saran bir furya halini almış. Bu oyunu yapanlar daha öncesinde internet ve web siteleri konusunda son derece tecrübeli ve ön görüşü girişimciler… Hepsi farklı yerlerden bir araya gelerek bir oyun şirketi kurmuşlar ve en önemli ürünleri de Candy Crush Saga olmuş. Şirketin adını belki duymuşsunuzdur. King, eski adıyla da king.com…

O zaman olayı şöyle özetleyebiliriz: Candy Crush Saga; 2012 yılında, İngiltere merkezli King şirketi tarafından yapılmıştır. King oyun şirketinin kurucusu ise Ricardo Zacconi’dir. Şirket hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için buraya tıklayabilir ve King.com ile ilgili olan yazımızı da okuyabilirsiniz.

Candy Crush oyununun ve King’in kurucusu Ricardo ZACCONI

Candy Crush nasıl ve nerede oynanır?

Candy Crush günümüzde Android, iOS ve Windows Phone tabanlı tüm telefonlarda, Linux ve Windows ortamında, Amazın Appstore’da rahatlıkla oynanabilen bir bulmaca oyunudur.

Activision bünyesindeki King tarafından geliştirilmekte olan Candy Crush’ın ilk sürümü 12 Nisan 2012’de piyasaya sürülmüştür. Daha sonra 6 Eylül 2012’de Windows Phone, 14 Kasım 2012’de iOS, 14 Aralık 2012’de Android ortamları için uygun hale getirilen oyun; 11 Eylül 2014’te Fire OS, 29 Temmuz 2015’te ise Microsoft Windows için olan sürümleriyle müşteriye sunulmuştur.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*