Bugün Tv’nin sahibi kimdir?

Koza & İpek Holding bünyesinde kurulmuş bir medya ajansıdır. Asıl kurucusu Akın İpektir. Akın İpek aynı zamanda Kanal Türk Televizyonunda sahibi. Akın ipek 1963 yılında hayata gözlerini açtı. Ankara TED de lise öğrenimini bitirdi ve ardından İngiltere’de ekonomi, Hacettepe’de işletme okudu.

Aslen Kahramanmaraşlı olan Akın İpek 1948 Yılında Ali İpek(Babası) tarafından kurulan İpek Matbaacılığın ve Koza & İpek Holdingin yönetim başkanıdır. Akın İpek aynı zamanda İpek Üniversitesinin de kurucusudur. Akın İpek ‘Büyümemiz gerekiyor, bulunduğumuz yerden memnun değiliz. Ya büyüyeceğiz yada küçüleceğiz. Medyasız olmaz’ diyerek Bugün Yayın gurubunu kurarak ve Kanal Türkü satın alarak Medya alanında da ilerleme kaydetmiştir.

Bugün TV Kimlerin?

Bugün TV yayınlarına 1 Mayıs 2009 tarihinde başlamış ve 6 yıldır varlığını sürdürmektedir. Spor, Haber, Tarihsel programlar gibi birçok farklı alanda yayın yapmaktadır. 2014 senesinde TÜRKSAT 4A uydusuna geçmesiyle birlikte gelişimini devam ettirmiş ve azımsanamayacak bir kitleye hitap etmeye başlamıştır.

Bugün TV’nin Kurucusu Kim?

Bugün TV kurulduktan sonra ve Ulusalcılık çizgisi izleyen Kanal Türkün satın alınmasıyla birlikte birçok kesimde ‘Hükümet yanlısı bir TV kanalı daha’ söylemleri doğmuştur ve nitekim Hükümete yakın bir yayıncılık anlayışı izlemiştir. Hükümetin yaptığı birçok işte ve izlenen politikalarda hükümetin yanında destekçi olmuştur.

Bugün TV Siyasi Görüşü

Paralel davası ile birlikte hükümetle bağları yavaş yavaş kopmaya başlayan Bugün TV zamanla muhalif bir duruş sergilemeye başlamış ve Hükümetin dikkatini üzerine toplamıştır. 1 Eylül 2015 de Koza & İpek holdinge ve onun yayın kuruluşlarına düzenlenen baskınla beraber, Tüm dünyada büyük bir yankı oluşmasına sebep olmuştur. Akın İpek katıldığı canlı yayınlarda Koza & İpek holdingin hiçbir yasadışı örgütle alakalarının olmadığını, tam aksine holdingin geçmişinin çok temiz olduğunu vurgulamıştır. Geçmişte bir çok kez vergi rekortmeni olduklarını ve herhangi bir gizli kapaklı işlerinin olmadığını söylemiştir. Kendilerine karşı yürütülen bu karalama operasyonunu kınadıklarını belirtirken her türlü araştırmaya açık olduklarını da belirtmiştir.
Bugün TV bünyesinde bulundurduğu muhalif gazeteciler ile birlikte Hükümet karşıtı yayın anlayışına devam etmektedir. Türkiye de iletişim sektöründe büyük bir paya sahip olan Bugün TV, Bugün birçok Takipçi kitlesiyle beraber yayın hayatını sürdürmektedir. Bugün TV Haber odaklı olduğundan dolayı Her saat canlı yayınla Ülkemizden haberler aktarmaktadırlar. Bugün TV de haberlere geniş ter verilirken diğer programlar daha kısıtlı verilmektedir.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*