Almanya Sosyal Demokrat Partisi’ni kim kurdu?-Almanya’nın en eski siyasi partisi

Alman Hristiyan Demokrat Partisi’nin kurucusu kim?-Christlich Demokratische Union Deutschlands

Bitcoin’i kim kurdu?-Uzay çağının tartışmasız para birimini kim icat etti?

Schalke 04’ün kurucusu kim?-Dünyanın en büyüklerinden olup da şampiyon olamayan takım…

Bugatti Veyron’un sahibi kim?-Dünyanın en hızlı arabası

Otomotiv, Özel Şirketler 2 Ekim 2015

Dünyanın en hızlı arabası olarak ününe ün katan bu arabayı adından da anlaşılabileceği gibi Bugatti firması üretiyor. Firmanın VW kontrolü adı altında ürettiği ilk model olan Veyron modeli, saatte 407 kilometre hızla gidebilmektedir. 1001 beygir gücünde olan aracın torku ise 1250 NM gücündedir. Seri üretim halindeki en pahalı araç olan Bugatti Veyron, dört milyon euroluk fiyatıyla bütün dünyada göz dolduran spor arabalardan bir tanesidir.

Dünyadaki seri üretimi yapılan, en pahalı ve hızlı araba olmasıyla dikkatleri uzun yıllar önce üzerine çeken Veyron, daha uzun yıllar boyunca geçerliliğini koruyacak bir araçtır. Araç, Bugatti firmasının en önemli aracıdır. Tarihi 2000’li yıllara kadar dayanan Veyron aracı, 2010’lu yıllarda yeni modelleri ile birlikte kendi rekorlarını egale etmeyi başarmıştır. Son araçların beygir sayısı ise 1200’leri gördü.

Bugatti Veyron’un Sahibi Kim?

Bugatti’nin sahibi Volkswagen AG şirketidir ve şirket, Bugatti’nin son aracı sattığını geçtiğimiz aylarda duyurmuştur. Yani Bugatti artık üretim yapmayacak ve Bugatti Veyron, ikinci el olarak piyasada varlığını korumaya devam edecek.

Bugatti Veyron’un Kurucusu Kim?

Şirketin kurucusu, şirkete ismini veren Ettore Bugatti isimli işadamıdır. Şirket 1909 yılında kurulmuştur.

Bugatti Veyron Nerenin Malı?

Bugatti, Fransa markasıdır ve Bugatti Veyron da Fransız malı olarak piyasaya sürülmüş bir araçtır.

Bugatti Veyron nerede üretiliyor?

Fransızlarla özdeşleşen Bugatti markası, Fransa’nın Molsheim bölgesinde üretim yapmaktaydı. Bugatti Veyron da ilk defa bu bölgede üretilmiştir. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi Veyron modelinin ve Bugatti’nin üretimi artık yapılmamaktadır. Firma son aracını, Uzakdoğulu bir işadamına geçtiğimiz aylarda satmıştır ve artık faal olarak üretim yapmayı durdurmuştur. Veyron sahibi olmak isteyenlerin başvurması gereken yer artık ikinci el piyasasıdır. Veyron modelinin sıfır olarak dört beş milyon euroya satıldığı hesaba katılırsa, ikinci el Veyron sahibi olmak isteyenlerin de bu isteklerini yerine getirebilmek için bir hayli ücret ödemeleri gerekiyor. Bugatti’nin son aracı, Türk lirası cinsinden 7 milyar liraya yakın bir bedelle satıldı. Veyron’un ikinci el piyasası çok net bir şekilde oluşmamış olsa da, ikinci el Veyron satın almak isteyen kullanıcı adaylarının en az bir milyar Türk lirasını gözden çıkarması gerekecek.

Yorumlar

Yazıya 4 yorum yapılmış.

Fatih Yekhat 29 Aralık 2017

Bugatti Alamadık Gene 😀 😀

Muhammet 7 Nisan 2018

Arkadaş yine anlamadım açıklama yapacaksın yine kafamı karıştırdı.alman Volkswagen mı Fransız mı İtalyan mı. Volkswagen grub diyinuz yine Fransız diyorsunuz.simdi tekrardan soruyorum Alman mı Fransız mı

çiko 24 Mayıs 2018

Ben de soruyorum tırrek gibi açıklama yapmışsınız şu anki yeri neresi

Bülent BUĞDACI 5 Ocak 2019

Arkadaş!Bugatti marka Fransız,üretim yeri Fransa,markanın finansal sahibi alman wolksvagen.aynı BMW’nin minisi gibi mini ingiliz sahibi alman BMW. Range Rover gibi Range Rover ingiliz sahibi tata hindistan.