Bouclair’i kim kurdu?-Kanada’dan bir mobilya/dekorasyon harikası daha

İçinde bulunduğumuz zaman itibariyle ana vatanı -Kanada’dan ve Avrupa, Asya, Okyanusya’da gayet beğenilen, ailelere sık sık tercih edilen mobilya markalarından biri de Bouclair’dir. Ürünlerine yansıttığı modern kalite-geleneksel Kanada motifleri ile hayranlarının gönlünde taht kurmaktadır. Üyelik daha önce bahsettiğimiz birçok markanın aksine Bouclair’i geçmişi de son derece köklüdür ve on yıllar öncesine dayanmaktadır.

Kanada veya Avrupa’da yoğun nüfusa sahip Türkler arasındaysanız bu markayı duymuş olmalısınız. Peki ya hiç merak ettiniz mi acaba Bouclair nasıl ortaya çıktı? Kaçınız bu markanın kimler tarafından tırnaklarıyla kazınarak var edildiğini araştırdı? İşte bizler kim kurdu ekibi olarak bu mobilya/dekorasyon çınarının kısa bir kuruluş öyküsünü sizler için derledik ve huzurlarınıza sunduk:

Bouclair’i kurucusu kim?

Yazının başında da söylediğimiz gibi Kanada’da kurulmuş bir özel şirket olan Bouclair; kökeni ev dekorasyonu ve mobilyacılıktan ziyade ahşap ve keresteciliğe dayanan bir kuruluştur. Tam bilgilerini verecek olursak Bouclair mobilya; 1970 yılında Montreal-Quebec’te kurulmuştur. O zamanlar eski bir tiyatro binası olan yerde açılan işletme ile hizmetlerine başlayan marka; zamanla ürünlerinin beğenilmesi üzerine hızla ününü arttırmış ve Kanada mobilya sektöründeki hakimiyetini her geçen yıl arttırmıştır.

1970’ten itibaren ve ’80’li yıllar boyunca daha çok basit ve temel nitelikte mobilya ürünlerini sunan firma; zamanla hem mobilyacılık hem ev dekorasyonu, cam çerçeve ürünleri ve moda tasarımları ile birçok kulvardan ilerlemeye başlamış, hem de Kanada’nın dört bir yanında ve yurtdışında açtığı mağazalar ile uluslararası bir statüye kavuşmuştur.

Bouclair’in sahibi kim? 

1990’dan itibaren başlayan bu büyüme çalışmaları 21.yy’a girinceye kadar tüm hızıyla devam etmiş, 2000’li yıllarda ise Bouclair; kurumsallaşma ve holdingleşme furyasına kapılmıştır.

2016 itibariyle merkezi Quebec’te bulunan ve 1200’ü aşkın personele istihdam sağlayan Bouclair; 2003 yılında Peter Goldberg tarafından satın alınmış ve faaliyetlerine bu çatı altında devam etmeye başlamıştır.

Şirketin yönetim kurulu başkanlığı ve CEO’luğu da bizzat Peter Goldberg tarafından yürütülmektedir.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*