Blogger’ı kim kurdu?-Dünyanın ilk blog/websitesi hizmetlerinden

Dünyada herkesin kolayca web sitesi edinebilmesi ve interneti herkesin şahsi olarak etkin bir şekilde kullanabilmesi adına dönüm noktası olan Blogger; internet tarihi boyunca gelmiş en iyi hizmetlerden biridir.

Kullanıcısının daha da iyi bileceği üzere Blogger; Google’dan mail hesabı açan birinin Blogger adresine girip, site adresini belirlemesi ve gereken düzenlemeleri yaparak yeni bir blog açması ile ulaşılması mümkün, son derece basit ve ücretsiz bir web site hizmeti sunmaktadır. Arayüzü son derece basittir ve her kullanıcının bir web sayfasına sahip olmasını, dolayısıyla dünyadaki milyarlarca insana ulaşmasını mümkün kılmaktadır.

Blogger; WordPress ile beraber ücretsiz internet sitesi oluşturma hizmeti veren en büyük girişimlerden biridir.

Blogger’ın kurucusu kim?

Blogger günümüzde Google ile özdeşleşmiş olmasına rağmen bilinenin aksine Google’dan bağımsız bir girişim olmuştur. Buna göre Blogger; 1999 yılında Pyra Labs tarafından kurulmuştur. 1999 yılında kurulan ve büyük gelecek arz eden bu girişim tabii ki kat be kat büyük hizmetler vaat eden Google tarafından hemen fark edilmiş ve kuruluşundan kısa bir süre sonra Google tarafından satın alınmıştır.

Blogger’ın sahibi kim? Blogger kimin?

Hakkında halihazırda bilgi sahibi olanların bileceği üzere Blogger bir Google hizmetidir. Dolayısıyla Blogger’ın sahibi de Google’dır. Hisselerine sahip kişiler de Google’ın sahipleriyle aynı kişilerdir.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*