Big Bang Theory’nin yapımcısı kim?-Nerd’lerin dünyasına hoşgeldiniz

Özellikle gençler ve öğrenciler tarafından sürekli izlenen yabancı diziler arasında bulunan Big Bang Theory; gelmiş geçmiş en komik, en mükemmel ve en yaratıcı dizilerden biridir. Amerikan dizisi olan Big Bang Theory (Büyük Patlama Teorisi), tıpkı Arrested Development gibi bir durum komedisidir.

Big Bang Theory konusu

Dizi beş ana karakter üzerinden şekillenmektedir. Bunlardan aynı evde yaşayan deneysel fizikçi Leonard Hofstadter ve teorik fizikçi Sheldon Cooper ile mühendis Howard Wolowitz ve astrofizikçi Rajesh Koothrappali üstün zekalı ve inek (nerd) karakterler iken; Leonard ile Sheldon’ın komşusu olan Penny ise garsonluk yapan ve oyunculuğa meraklı, epey sosyal tipik bir genç kızdır.

Söz konusu bilim insanları Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü’nde çalışan, parlak kariyere sahip fakat bir o kadar da sosyal becerilerden yoksundurlar. Ve tabii ki kızlar konusunda başarısızdırlar. Sosyal becerileri gayet yerinde olan Penny ile Leonard ve Sheldon’ın tanıştığı sahneyle başlayan dizi, bu komik olaylar çerçevesinde devam etmektedir.

Big Bang Theory’nin yönetmeni kim?

2007’den beri yayınlanan ve tam 10 sezondur firesiz devam eden Big Bang Theory’nin yapımcılığını ve yönetmenliğini Chuck Lorre yapmaktadır. Onunla beraber Bill Prady, Le Aronsohn ve Steve Mokro da iştirak etmektedir.

The Big Bang Theory’nin yapımcısı ve yönetmeni Chuck LORRE

Dizinin en güzel yönlerinden biri ise bölümlerinin reklamsız 20 dakika cıvarında olmasıdır.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*