Beyaz TV’nin sahibi kim?-Eski ismiyle Ses TV

Adı son derece sade ve basit akılda kalacak bir biçimde olan Beyaz TV; kurulduğu günden bu yana pek çok kez adından söz ettiren, fakat yine de dürüst olmak gerekirse diğer popüler kanallara göre daha küçük çapta olan ulusal yayınlardan biridir.

Kanalın tam adı ‘Beyaz Televizyonu’dur. Şirket olarak ismi ise ‘Kanal Beyaz Televizyon Radyo Yayıncılığı Sanayi ve Ticaret A.Ş.’dir. Şimdi; bu yazımızda adına Beyaz TV denen kanalımızın kurucusunun kim olduğu, Beyaz TV’yi kimlerin kurduğu gibi soruları cevaplayacağız.

Beyaz TV’yi kim kurdu?

Bu soruya vereceğimiz cevap aslında tüm Türkiye için kısmen tanıdık bir sima.. İpucu verelim: Ankara Büyükşehir Eski Belediye Başkanı kim?… Melih Gökçek… Peki Beyaz TV’nin kurucusu kim?… Osman Gökçek… Soyadları aynı, akrabalıkları nedir peki? Kimdir Osman Gökçek?… Melih Gökçek’in oğludur.

Ayrıca Beyaz TV; sıfırdan kurulmuş bir TV kanalı değildir. Önceden faaliyet göstermekte olan Ses TV’nin ismi değiştirilmiş ve 2010 yılında Beyaz TV adı verilerek yenilenmiştir…

O zaman durumu şöyle özetleyebiliriz:

Beyaz TV; 2010 yılında Osman Gökçek tarafından kurulmuştur.’

Osman Gökçek

Beyaz TV kimin?

Peki; aradan 9 yıl geçmişken, yani şu anda 2019 yılındayken Beyaz TV’nin sahibi kimdir? Kimlerindir bu Beyaz TV?… Bu soruyu da fazla uzatmadan cevaplayalım:

2019 yılının Şubat ayında olmamız itibariyle Beyaz TV’nin sahibi halen Osman Gökçek’tir.’


Beyaz TV; Turksat 4A, Filbox, D-Smart, Digiturk, Teledünya, Tivibu ve Kablo TV’den izlenebilmektedir.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*