Bellona’yı kim kurdu?-Boydak Holding’in mobilya devlerinden..

20 yılı aşkın bir süredir Türkiye’nin en prestijli ve en güvenilir mobilya şirketlerinden biri olan Bellona; birbirinden farklı dekorasyonları, ürünleri, kanepeleri, yemek ve oturma grupları, vs. çeşit dekorasyon elemanı ile müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir.

Aslında bakacak olursanız Bellona’nın kuruluşu ve çatısı altında bulunduğu holding bakımından son derece ilginç bir yönü vardır. Hadi hep beraber kısaca inceleyelim:

Bellona’nın kurucusu kim?

Olaya değinmeden önce bilgiyi edinmek isteyen arkadaşlara hemen belirtelim: Bellona; 1995 yılında Boydak Holding tarafından kurulmuştur. Dolayısıyla kurucuları da  Sami Boydak ve Mustafa Boydak’tır. Holdingin kuruluş hikayesini merak ederseniz de buyrun linke tıklayarak okuyabilirsiniz.

Enteresan durum da tam olarak bununla ilgilidir. Şöyle ki; adından da tahmin edebileceğiniz gibi Bellona, tasarımda ve üretimde İtalyan desteğiyle kurulmuş bir markadır. İtalyanların harika mobilyalarını ve tasarımlarını hepimiz az çok biliriz malum… Fakat Bellona markasını yaratan Boydak Holding; Türkiye’de aynı zamanda İstikbal ve Mondi gibi diğer iki önemli mobilya/dekorasyon şirketinin de sahibidir. Yani bu üç mobilya üreticisi arasındaki rekabet; aynı holdingin çatısı altında olmak kaydıyla devam etmektedir. Bu bağlamda; Boydak Holding’in Türkiye mobilya imalatı ve satışına ne derece hakim olduğu ve birçok farklı marka alternatifiyle de her çeşit müşteri kitlesine hitap ettiği rahatlıkla anlaşılabilir.

Bellona’nın sahibi kim?

Aradan geçen 20 yıl içerisinde tabii ki yönetimsel olarak bazı değişiklikler meydana gelmiştir. Misal; Boydak Holding’in günümüzdeki yönetim kurulu başkanı Abdullah Güzeldülger’dir. İlk fabrikası 1997 yılında Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde açılan ve günümüzde 4.000 kişilik istihdamı bulunmaktadır ve 700’den fazla bayiye sahip bir müşteri ağına sahiptir.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


2 Comments

  1. Iyi günler ben Adana da yasiyorum 4 yıldir kanser tedavisi görüyorum 1 kızım 1 oğlum var ailemle yasiyorum eşim rahatsızlıgımdan.dolayi.ayrıldı çocuklarim oda istiyorlar maddi durumum yok ilgilenirseniz sevinirim

  2. Benim sorunum daha 2 ay var garantsinin dolmasina ve line koltuk alďım ve suanda orta ayaklari cikti koltuk catladi on panelden ve servis ucret istiyor boyle bir sacmalik mi olur rengi tez soldu ucret istiyorsunuz lutfen yasal sahibi gorsun yemin ediyorum verdigim paralari helal etmiyorum Allah tan korkulari varsa haram zikkim olsun yardim istiyrum malinizi deil parami yakicam yoksa

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*