Bahçeşehir Üniversitesi’ni Kim Kurdu?

Kayıtlı 17.048 öğrencisi ve 12 farklı kampüsü ile Bahçeşehir Üniversitesi, 1998 yılında Enver Yücel tarafından kurulan bir vakıf üniversitesidir. Bahçeşehir semtinde kurulup 2006 senesinde Beşiktaş’a taşınan ana kampüsünün yanında, Amerika Birleşik Devletleri‘nde, Almanya’da, Japonya’ya ve İtalya’da da kampüsleri bulunan okulun sloganı “İstanbul’un Kalbinde Bir Dünya Üniversitesi“dir.

Henüz kurulduğu sene San Diego Üniversitesi ile karşılıklı anlaşma imzalayan vakıf üniversitesinde 9 fakülte bulunmaktadır. Lisans düzeyinde 8.900 öğrencisi bulunan okulda 4213 yüksek lisans öğrencisi mevcuttur. Şu an rektörlüğünü Prof. Dr. Şenay Yalçın‘ın yaptığı okulun Bahçeşehir Üniversitesi Kütüphanesi, 1400 metre karelik bir alana kurulmuş olmakla birlikte 117.988 basılı ve 124.100 adet de elektronik kitap barındırmaktadır.

1010 kişilik akademisyen kadrosu bulunduran okulun İstanbul’da Beşiktaş, Galata ve Göztepe’de olmak üzere üç ana kampüs bulundurmaktadır. Eğitim dili Türkçe ve İngilizce’dir. Hazırlık okulu zorunludur.

Kim Kurdu: Enver Yücel

 

Enver Yücel

GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*