Almanya Sosyal Demokrat Partisi’ni kim kurdu?-Almanya’nın en eski siyasi partisi

Alman Hristiyan Demokrat Partisi’nin kurucusu kim?-Christlich Demokratische Union Deutschlands

Bitcoin’i kim kurdu?-Uzay çağının tartışmasız para birimini kim icat etti?

Schalke 04’ün kurucusu kim?-Dünyanın en büyüklerinden olup da şampiyon olamayan takım…

Ayyıldız Tim’i Kim Kurdu ?

Yeni Zelanda‘da kurulan Türkiye’nin sanal ordusu ünvanını taşıyan Hack grubu Ayyıldız Tim 2002 yılında Cedkan Bir Yafes tarafından kurulmuştur. Timin sözcülüğünü ise Mehmet İshak Telli yapmaktadır. Yaptığı birçok siber savaş ile adından çok kez bahsettiren Ayyıldız Tim ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı sitesini hackleyerek adını duyurmuştur.

Türkiye’ye karşı uygulanan sanal tehditleri engellemeyi amaçlayan Hack grubu kendi içinde askeri rütbeler kullanmaktadır. En büyük rakipleri ve düşmanları olan RedHack ve Anonymous‘a karşı birçok savaş açmış ve 2011 yılında Anonymous resmi internet sitesine yapılan bir saldırıda Anonymous’un geri çekilmesine neden olmuştur.

Ayyıldız Tim slogan olarak Mustafa Kemal Atatürk‘ün bir sözü olan ” Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır. ” olarak belirlemiştir.

Türkiye’nin siber ordusu olan ve Türkiye’yi siber saldırılara karşı koruyan Ayyıldız Tim kendini daha büyük mertebelere duyurmak amacıyla ” Kim Bu Ayyıldız Tim ” adlı bir kitap yayınlamıştır.

Kim KurduCedkan Bir Yafes

Mehmet İshak Telli (Cedkan Bir Yafes)

Yorumlar

Yazıya 14 yorum yapılmış.

Ayyıldız Tim 26 Nisan 2015

İshak Telli timin sözcüsüdür kurucusu değil Cedkan Bir Yafes timimizin kurucusudur yazıyı düzeltin..!

martin eden 27 Nisan 2015

Yazı düzeltilmiştir; bilginize…

göksal ince 26 Aralık 2015

Sevgili mehmet sizi yeni televizyon aracigilay tanidim cok efendi ve dürüst buldum arkadaslarimla paylassacagim v sizin le gurur duyuyorum Türkiye Cumhuriyeti ni sanal alemd temsil ettiniz icin basarilarinizin devami diler Allaha emanet olun selamldr

Mehmet torun 1 Ocak 2016

Allah sizi korusun kardeşler.

B a 28 Eylül 2016

Sizler ne guzel.insalarsiniz Rabbim.korusun sizi

Abdullah TAŞ 24 Ocak 2017

Merhabalar yanlışım varsa düzeltin ama timin kurucusu “Batu” ağabey değil mi ?
yakın zamanda kim bu ayyıldızlı tim kitabına ulaştım ve okumaya devam ediyorum Cedkan Bir Yafes kurucu üyelerden sanırım kitaptan anladığım kadarı ile yazıyı tekrardan düzeltmeniz faydanıza olur

martin eden 6 Şubat 2017

Abdullah Bey; yorumların başına dikkat ederseniz daha önce bir uyarı yazısı üzerine düzeltme yapmıştık. Siz de farklı bir kaynağa dayanarak düzeltilmesi gerektiğini söylediniz şimdi. Ayyıldız Tim bir şirket gibi apaçık yapılanmada olmadığı için kurucu üyeler arasında bazı karmaşalar olabilir. Talebinizin kaynağını belirtebilir misiniz?

Abdullah TAŞ 7 Şubat 2017

Martin Bey; sizlere bu yazıyı yazdığımda henüz kim bu ayyıldızlı tim kitabını bitirmemiştim , şuanda kitabı büyük bir zevkle okuyup bitirdim ancak söylenilen bilgiler doğru ayyıldızlı timin fikir sahibi ve kurucusu Cedkan Bir Yafes’dir. Batu ağabey bu amaç doğrultusunda Cedkan Bir Yafes’e öncü bir lider olmuş ve timin kuruşundan vefat edene dek bu amaca hizmet etmiştir.
İlginize teşekkür ederim

martin eden 15 Şubat 2017

Sağolun Abdullah Bey. Bilginin doğruluğuna gösterdiğiniz hassasiyet için biz teşekkür ederiz.:)

Çağrı 5 Mart 2017

Abdullah Bey; kitabı nereden aldınız?Bende almak istiyorum.

Bende ayyıldız tim deyim. ve gurur duyuyorum.

Erkan hızıroğlu 3 Kasım 2017

Olcay han mı acaba

YavuZ 3 Kasım 2017

AYYILDIZ TİM. sizi seviyorum

şakir umut çimen 17 Kasım 2018

beni niye giriş yapamıyorum beni alın