Ayyıldız Tim’i Kim Kurdu ?

Yeni Zelanda‘da kurulan Türkiye’nin sanal ordusu ünvanını taşıyan Hack grubu Ayyıldız Tim 2002 yılında Cedkan Bir Yafes tarafından kurulmuştur. Timin sözcülüğünü ise Mehmet İshak Telli yapmaktadır. Yaptığı birçok siber savaş ile adından çok kez bahsettiren Ayyıldız Tim ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı sitesini hackleyerek adını duyurmuştur.

Türkiye’ye karşı uygulanan sanal tehditleri engellemeyi amaçlayan Hack grubu kendi içinde askeri rütbeler kullanmaktadır. En büyük rakipleri ve düşmanları olan RedHack ve Anonymous‘a karşı birçok savaş açmış ve 2011 yılında Anonymous resmi internet sitesine yapılan bir saldırıda Anonymous’un geri çekilmesine neden olmuştur.

Ayyıldız Tim slogan olarak Mustafa Kemal Atatürk‘ün bir sözü olan ” Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır. ” olarak belirlemiştir.

Türkiye’nin siber ordusu olan ve Türkiye’yi siber saldırılara karşı koruyan Ayyıldız Tim kendini daha büyük mertebelere duyurmak amacıyla ” Kim Bu Ayyıldız Tim ” adlı bir kitap yayınlamıştır.

Kim KurduCedkan Bir Yafes


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


14 Comments

  1. Sevgili mehmet sizi yeni televizyon aracigilay tanidim cok efendi ve dürüst buldum arkadaslarimla paylassacagim v sizin le gurur duyuyorum Türkiye Cumhuriyeti ni sanal alemd temsil ettiniz icin basarilarinizin devami diler Allaha emanet olun selamldr

  2. Merhabalar yanlışım varsa düzeltin ama timin kurucusu “Batu” ağabey değil mi ?
    yakın zamanda kim bu ayyıldızlı tim kitabına ulaştım ve okumaya devam ediyorum Cedkan Bir Yafes kurucu üyelerden sanırım kitaptan anladığım kadarı ile yazıyı tekrardan düzeltmeniz faydanıza olur

  3. Abdullah Bey; yorumların başına dikkat ederseniz daha önce bir uyarı yazısı üzerine düzeltme yapmıştık. Siz de farklı bir kaynağa dayanarak düzeltilmesi gerektiğini söylediniz şimdi. Ayyıldız Tim bir şirket gibi apaçık yapılanmada olmadığı için kurucu üyeler arasında bazı karmaşalar olabilir. Talebinizin kaynağını belirtebilir misiniz?

  4. Martin Bey; sizlere bu yazıyı yazdığımda henüz kim bu ayyıldızlı tim kitabını bitirmemiştim , şuanda kitabı büyük bir zevkle okuyup bitirdim ancak söylenilen bilgiler doğru ayyıldızlı timin fikir sahibi ve kurucusu Cedkan Bir Yafes’dir. Batu ağabey bu amaç doğrultusunda Cedkan Bir Yafes’e öncü bir lider olmuş ve timin kuruşundan vefat edene dek bu amaca hizmet etmiştir.
    İlginize teşekkür ederim

  5. Sağolun Abdullah Bey. Bilginin doğruluğuna gösterdiğiniz hassasiyet için biz teşekkür ederiz.:)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*