Avrasya GYO’nun kurucuları ve sahipleri kim?

Gayrimenkul yatırım ortaklığı gayrimenkullere ve gayrimenkul üzerine dayalı olarak sermaye piyasası araçları içerisinde, gayrimenkul projelerinde, gayrimenkule dayalı olarak yer alan haklara ve sermaye piyasası araçlarına yatırım gerçekleştirebilen, belirli projeleri tamamlamak adına adi ortaklık kurulmasına neden olabilen, Sermaye Piyasası Kurulu ile ilgili olarak yer alan tebliğinde izin verilen ve bunun yanında diğer faaliyetlerde yer alabilen sermaye piyasası kurumlarının genel adıdır. Avrasya gyo kimin?

Şirket 1996 yılı içerisinde kurulmuştur. 2005 yılına girildiği zaman Galip Öztürk’ün çoğunluk hisselerini bu şirketten satın almasıyla beraber firma yeni bir kimliğe bürünmüştür. Şirket 14.10.2010 tarihinden itibaren Gayrimenkul Yatırım Ortaklığına dönüşümü tamamlanmıştır. Şirketin genel amacı, gayrimenkul ve gayrimenkule dayalı olarak yer alan haklardan oluşan bir portföy oluşturmaktır.

Avrasya GYO Hakkında


Avrasya gyo nun sahibi kim? Avrasya Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı 1996 yılında temel anlamda menkul kıymet yatırım ortaklığı olarak yer almıştır. 14.10.2010 yılına kadar bu alan içerisinde faaliyet göstermiştir. Şirket belirtilen bu tarihten sonra faaliyet konusu ve unvanını tam olarak değiştirerek Gayrimenkul Yatırım Ortaklığına giriş yapmıştır. Şirketin ödenmiş olarak yer alan sermayesi menkul kıymetler yatırım ortaklığı bulunduğu zaman 6.000.001 TL iken Gayrimenkul Yatırım ortaklığına dönüşmesi ile beraber Avrasya Holding AŞ’ye tam tamına 17.999.999 bedelli sermaye artırımı gerçekleştirerek sermayesini 24.000.000 TL’ye çıkarabilmeyi başarmıştır.

Faaliyet Alanları

Avrasya GYO Sermaye Piyasası Kurulu tarafından çıkarılan Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına ilişkin düzenlemeleri kapsamında herhangi bir sınırlama olmaksızın süresiz olarak hizmete girmiştir. Şirket’in içerisinde bulunan faaliyet esasları, portföy yatırım türevleri ve yönetim faaliyetlerinde, Sermaye Piyasası Kurulu’nun düzenlenmiş olduğu mevzuata uymaktadır. Şirket’in faaliyet koşulları, faaliyet türleri, yatırım hizmetleri, yatırım engellemeleri, yönetim türleri, portföy sınırı ve portföy modelleri ile şirket içerisindeki mutlak hakların durumu ve tapu işlemleri konusunda Sermaye Piyasası Kurulu’nun yasalarına uymaktadır. Avrasya gyo nun kurucusu? Şirketin kurucusu Galip Öztürk olarak yer almaktadır. Şirket alım satım karı ya da kira geliri kapsamında elde etmek amacı ile taşınmaz gayrimenkulleri satın alabilir ve satım işlemine tabi tutabilir.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*