Avengers’ın yapımcısı kim?-Bütün değişikler bir arada

Türkçe ismiyle ananların “Yenilmezler” şeklinde de hatırlayacağı Avengers; 2010 sonrasında vizyona gireceğini açıklayan en iddialı filmlerden biri olmuştu. Gösterime girmesinden sonra kısa bir süre geçmişti ki; bu iddialılığında haklı olduğunu fazlasıyla ıspat etmişti ve dünya sinema arşivine damgasını vurmuştu.

Uyarlamasını Stan Lee ve Jack Kirby’nin yaptığı Avengers’ın bu kadar başarılı bir film olmasını ne sağlamıştır? Birinci husus tabii ki filmin baş döndürücü görsel efektleri ve aksiyon dolu senaryosudur. İkinci ve çok önemli bir husus ise; Avengers karakterlerinin Marvel‘in öncesinden de tanınan süper kahramanlar olması ve o kadar karakterin tek filmde bir araya getirilmesidir. (Romanoff dahil)

Avengers konusu

Müziklerini Alan Silvestri’nin yaptığı bu güzel filmde olayların başlamasına sebebiyet veren karakterimiz tabii ki Loki’dir.

SHIELD binasında Dr.Selvig tarafından yapılan deneyler sırasında gezegenler arası bir kapı açılır ve Loki bu boşluğu kaçırmaz; içeri girer. İlk girişimi birçok ajana saldırarak hızlı bir şekilde yapan Loki’nin gittikçe büyüyen bir bela olacağının anlaşılması üzerine Fury, Kaptan Amerika, Black Widow (Romanoff), Iron Man, Hulk ve daha nice yiğitler bir olur; Loki ve peşinden gelen kötülüğe karşı savaşmaya hazırlanırlar.

Avengers’ın yönetmeni kim?

Yapımcılık görevini Kevin Feige’nin tek başına üstlendiği Avengers’ın yönetmenliğini Joss Whedon yaparken; senaristliğini ise Zak Penn ve yine Joss Whedon yapmıştır.

Avengers’ın yapımcısı Kevin FEIGE

Iron Man rolünde değişmez bir şekilde Robert Downey Jr.’in oynadığı filmde Natasha Romanoff rolünde Scarlett Johansson, Kaptan Merika’da Chris Evans, Thor’da Chris Hemsworth, Hawkeye rolünde ise Jeremy Renner oynamaktadır.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*