Avea’yı Kim Kurdu ?

Türkiye’nin en büyük üçüncü GSM operatörü olarak bilinen Avea 19 Şubat 2004 tarihinde İstanbul’da kurulmuştur.

Aria ve Aycell’in iş birliği sonucu kurulan şirket taraftar hatları ile pek çok müşteriye hizmet gerçekleştirmektedir. Cep telefonu ve ekipman üreticisi olan firmanın CEO’su Haziran 2009 tarihinden beri Erkan Akdemir’dir.

Firmanın 2012 yılı itibariyle 13.2 milyon abonesi bulunmaktadır. %20,42’lik pazar payı ile Türkiye’de iletişim sistemleri üzerinde başarılı sonuçlar elde eden Avea, 644 operatör ile uluslar arası platformda söz sahibi olmuştur.

197 ülkeye seslenebilen ve insanların birbirleri ile kesintisiz iletişim kurabilmelerine imkan tanıyan Avea, ‘’Hayat değişir Avea’yla’’ sloganından yola çıkarak müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmaktadır.

Kim Kurdu : Aria ve Aycell


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


7 Comments

  1. Evet Aria ve Aycell’in birleşmesiyle vücut bulan Avea şirketinin işlerini yapan biri olarak gerek alt yapıları gerekse eleman kalitelerini iyi bilirim.O dönem Türkcell firmasınında işlerini yaptım ve onlarında alt yapı,ekipman ve eleman kalitelerini gördüm.Şu bir gerçek ki Türkcell pahalı bir operatör gibi görünsede kalite yönünden Avea dan kat kat üstündür ve müşteri memnuniyetini sağlıyordur.Çünkü Aveanın kadrosundaki çoğu çalışan torpille iş başına gelmiş eski devlet memuru zihniyetini güden saatim dolsun evime gideyim diyen insanlarla doludur.
    Oysa Türkcell in kadrosu seçme vasıflı ve tecrübeli elemanlardır.Ücretleride ve sosyal haklarıda ona göre tatmin edicidir.Kısacası Türkcell bir kalitedir.Ben Avea yı kullanmayı ucuz olması ve devlete ait bir kurum olması nedeniyle denedim.Ama inanın bin pişman oldum.Ne müşteri memnuniyeti,ne sözleşme sadakati ve nede kaliteli bir hizmetleri var.Eski Telekom zihniyetiyle devam etmektedir.Kampanyalarla insanları kandırmaya çalışıyorlar,ama kanmamak lazım,ben tekrardan Türkcell’e geçiş yaptım.Hele sakın bu Avea yla faturalıya geçip taahhüt imzalamayın işte o zaman durmadan fatura şoku yaşarsınız.Üçbeş kuruş fazla verin ama kafanız dinç olsun.
    İnanın genel merkezlerine bile mailler attım bir dönüş olmadı.Müşteri temsilcileri hepsi farklı birşey söylüyor.Yani muhatap bile bulamıyorsunuz.Böyle bir firma olmaz.Aria çekilmeseydi belki daha düzenli olurdu.Oysa Türkcell ve Vodafon da faturalarda veya başka konularda sorun olunca adamlar ilgilenip düzeltiyorlar ve müşteri memnuniyetini göz önüne alıyorlar.Ama bunlarda kesinlikle böyle bir kurumsal düşünce yok.Nede olsa devletin malı deniz zihniyeti devam ediyor.

  2. Ben de avea ya gecip pisman olanlardanim. Avea hattimin uzerine tlf aldim. bir yillik tahhudunuz oluyo. bir yili gectim beni baska bir pakete gecirmisler. 30tl odedigim paketi 40tl odemeye baslamisim.. haberim yok. tlf .+konusma paketim 80tl iken ben 106tl den fazla oder buldum kendimi.. Vesonuda ben de vaz getim Avea dan…

  3. Soydurmayacaksın kendini. Hırsızlarada soyulacak adres olarak bunlara ait banka vs. soymaları için adres göstereceksin. Paşa paşa helal. Bundan iyi helal lokma yoktur. Bunların ilişkisi olduğu banka ve kuruluşlardan bir şey almayacaksın kendiliğinden yok olup giderler ama nerde kullanan onu tanımıyor diğeri ise soyulacak adamı iyi tanıyor. Sende tanıyacaksın arkadaş.

  4. Kim mi kurdu? iyi tanıyacaksın. soyanı soyacaksın helal. Kendi web sitesinden aynen bire bir. TT&TİM İletişim Hizmetleri A.Ş., Türk Telekom’un GSM Operatörü Aycell’in, %51 İş Bankası Grubu ve %49 TİM ortaklığı ile kurulmuş olan İş-TİM ile birleşmesi sonucu, 19 Şubat 2004 tarihinde resmen kurulmuştur.

  5. Külliyen 5 para etmez. sattıkları internet paketi bölgede çekmiyordu. Yetkiliye itiraz edince adam beni resmen avea ofisinden kovdu. . Daha sonra avukatlarından tarafımsa haciz mektubu gönderildi İtiraz ettim. Daha sonra Antalyadan bir avukattan, sonra Ankara barosuna bağlı bir avukattan, en son İzmir barosuna bağlı bir avukattan sırasıyla haciz tehditleri gelmeye başladı. Kapıyı kırıp gireriz naraları falan. Bu arada 41.tl olan fatura 650 tl oldu. İzmir barosu avukatı hala tehditlerini sürdürüyor. Savaş 7 yıldır devam ediyor. Ne günlere kaldık ya…!

  6. Avea önüne gelene borç yazar. Uzak durun. Bana da sülük gibi yapıştı bu pislikler. Dolandırıcı hırsızlardan hiçbir farkları yok. Hatları da berbat çekiyor. Hiç bulaşmayın, pişman olursunuz.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*