Aman Tanrım’ın yönetmeni kimdir?-Bruce Almighty!..

Bu yazıda 2003 yılında Jim Carrey’nin rol aldığı ilk filmden bahsedeceğiz. 2007 devam filminden değil.

Öncelikle uyarı olsun; Aman Tanrım filmi, Tanrı ve dua etme kavramları konusunda daha önce karşılaşmadığınız bir tarz olabilir, hatta sizi yer yer kızdıracak bir üslubu bil olabilir. Ama bir süreliğine hassas noktalarını görmezden gelip konuya odaklanırsanız; filmi mutlaka beğeneceksiniz.

Aman Tanrım konusu

New York’ta bir TV kanalında muhabirlik yapan Bruce Nolan; gayet tıkırında bir hayatı olmasına rağmen gidişatından hiç memnun değildir. İnsanlara sokaklardan ilginç ve eğlenceli haberler bulmakla görevli; unvan ve statü açısında bakılacak olursa pek de yüksek olmayan bir rütbededir ve sadece kendisinden daha itibarlı olanlara odaklandığı için sürekli huzursuz durumdadır. Bu durumda suçladığı ve şikayet ettiği kişi de her zaman Tanrı olmaktadır. Ama Bruce; yaygaracı olduğu kadar biraz dikkatsiz olduğu için Tanrı’nın kimseye göndermeyeceği şekilde açık açık gönderdiği işaretleri fark etmez ve kendi kendini dertten derde sokar.

Sonunda Tanrı; onun tüm bu tavrına karşılık onunla bizzat görüşmeye ve bir haftalığına tüm yetkilerini ona vermeye karar kılar. Filmin konusu da Bruce’un elindeki bu tanrısal güçle yaptıklarıdır.:)

Aman Tanrım’ın yapımcısı kimdir?

Yönetmenliğini Tom Shadyac’ın yaptığı filmin yapımcılığını Cary Barber ve Roger Bimbaum üstlenmiştir. Senaristliği ise Steve Koren, Mark O’Keefe ve Steve Oedekerk yapmaktadır.

Tanrı ile Bruce’un görüşmesinden bir kesit…:)

Mimik ustası Jim Carrey ve en iyi 2. oyuncu Morgan Freeman’ın beraber rol aldığı bu filmi izlediğinizde aklınızdaki ilahi kavramların ciddi anlamda revize olacağına eminiz.

NOT: Senaryosundaki tabu tanımazlığından dolayı vizyona girdiği sıralarda Aman Tanrım; Malezya ve Mısır’da yasaklanmıştır.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*