Aksa Enerji Üretim A.Ş. kimin?

Aksa Enerji Üretim A.Ş, 50 yıldan bu yana enerji iş kolunda hizmet veren bir şirketler grubudur. 1997 yılında iştiraki olarak kurulan şirket, Kazancı Grubu Şirketleri arasında yer almaktadır.

Kazancı Grup Şirketleri, enerji üretiminden dağıtımına kadar her alanda faaliyet göstermektedir. Bu entegre yapılanması, Aksa Enerji’nin en önemli rekabet avantajlarından biri olarak görülmektedir. Grup çatısı altında yer alan Aksa Enerji Üretim A.Ş, Türkiye’nin ilk Biyogaz Santrali’ni Bursa’da faaliyete geçirmiştir.

AKSA’NIN Sahipleri

Piyasada enerji devi olarak adlandırılan Aksa Enerji Üretim A.Ş Ali Metin Kazancı, tarafından kurulmuştur. 1950 yılında Kazancı Grup Şirketleri’nin kuruluşu ile AKSA’NIN temelleri atılmıştır.

Ali Metin Kazancı, AKSA’NIN temellerini, elektrik motor fabrikası kurarak atmışlardır. 1980’li yıllarda jeneratör üretimine başlamıştır. Zamanla sektörde jeneratör alanında ilk sıralarda isminden söz ettirmiştir. Tam anlamı ile 1997 yılında enerji sektörüne giriş yapmıştır.

1935 yılında Rize’de doğan Ali Metin Kazancı, AKSA Grubu şirketlerini meydana çıkaran Watt Elektrikli Motor Fabrikası’nı kurmuştur. Aksa, 2003 yılında Doğalgaz dağıtım sektöründe de adını duyurmuştur.

Aksa Enerji Üretim A.Ş’NİN yönetim kurulu başkanlığını oğlu Cemil Kazancı yürütmektedir.

Aksa Güvenilir Bir Marka mı?

Jeneratör alanında öncü firma konumunda olan AKSA, uzun yıllardır enerji sektöründe yer almaktadır. Sadece Türkiye’de değil, Asya, Avrupa ve Afrika’da da 12 ofisi bulunmaktadır. Küresel sektörde ilk 10 firma arasında yer alan, güvenilir bir firmadır.

Aksa Enerji’nin Kuruluşu

Jeneratör ile başlayan ve enerji sektörünün her alanında adını duyuran Aksa Enerji Üretim A.Ş, öncü firmaların arasında yer almaktadır. Enerji sektörüne dolaylı yoldan 1968 yılında elektrik motor fabrikası kurularak katıldı. Bu fabrika ile Aksa Grubun ilk adımları atılmış oldu. İlerleyen yıllarda, jeneratör alanında önemli yol kat eden firma, bu alanda adından söz ettiren öncü bir firma haline geldi. Bugünlerde şirket yıllık üretiminin yarısını 100 ülkeye ihraç eden, dünya çapında tanınan bir firma konumuna yükseldi. Doğalgaz alanında da hizmet veren Aksa Enerji Üretim A.Ş, 21 doğalgaz dağıtım bölgesini yönetmektedir.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


4 Comments

  1. BİR RİZELİ OLARAK HEMŞERİMİN BAŞARISI BENİ GURURLANDIRIYOR.
    BAŞARILARINIZIN ÇALIŞMALARINIZIN ADİM OLMASINI ALLAHTAN DİLİYORUM

  2. Aksa jenetör ismini uzun yıllar duydum ve sektörde ilk sırada olduğunu öğrendiğimde şirketi internetten sorguladım ve kurucu ortağın rizeden oldunu öğrendim bende umutları maalesef yarıda kalmış bir müteşebbis olarak tüm aksa kurucu ve emekçileri tebrik eder başarılarınızın devamını diler Allah yolunuzu dahada açık etsin derim sonsuz tebrikler Orhan Çetinyürür

  3. Ali Metin KAZANCI kimdir.Mehmet CENGİZ VE LİMAKS İLE Ticari ilişkisi ,İRTİBATI VARMIDIR.

  4. AKSA ELEKTRİK DOLANDIRICILIKTAN BAŞKA BİRŞEY DEĞİL ,İNDİRİM YAP CAZ DİYE YÜKLÜ FATURALAR GELDİ, HALKI KANDIRIRSINIZ AMA ALLA HI KANDIRAMAZSINIZ .

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*