Adidas’ı Kim Kurdu ?

Dünyada bilinen en büyük spor eşya üretici markalardan olan Adidas, 1924 yılında Adolf Dassler tarafından kurulmuştur.

Kurucusunun ismiyle anılan firmanın Almanya’da Rudolf Dassler ile ayakkabı üretmeye başlaması ile yükselişe geçen süreç 2006 yılında NBA ile anlaşma sağlanana kadar devam etmiştir.

2006’dan sonraki dönemlerde spor dünyasına seçkin ürünler kazandıran marka aynı renge sahip üç paralele çizgiden oluşan logosu ile pek çok futbol takımının resmi sponsoru olmuştur. Koşucular için üretilen ürünlerinden futbol organizasyonlarına, golf ve lakros malzemeleri üreticiliğinden parfüm ve bakım ürünlerine kadar geniş bir alana yayılan markanın net geliri 4.616 milyar Euro’dur.

42.540 çalışanı ile adından söz ettiren marka’nın sloganı ‘’Impossible is Nothing’’ (İmkansız Yoktur) olarak bilinmektedir.

Kim Kurdu : Adolf Dassler

Adolf Dassler

GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


5 Comments

  1. adi firma bir ayakkabıya sahip çıkmadınız tükedici mahkemesine git diyorsunuz sen nasıl girnasın

  2. Ya bunlar tam manyak..patatesin icinden bismillah yazisi dediler deniz tasinda masallah dediler..avrupalilar uzayda bizde aciz ama imanimiz yerinde..ya kisacasi komplo teorileri kanda var sinek osursa israil yada islam düsmanlari sebeb olur..ama herseye ragmen elhamdurillah…vur vur vururken ilahi oku zevk versin…

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*