Aaron’s kimlerin?-Amerikanın mobilyacılık devi

Henüz Türkiye’de bir hizmeti bulunmasa da Aaron’s; AVD’yi ve Kuzey Amerika’yı görenlerin, orada yaşayan vatandaşlarımızın mutlaka rastlamış olabileceği bir markadır. Çünkü günümüzde hizmet verdiği farklı sektörlerle Aaron’s; son derece geniş çaplı bir müşteri kitlesine ve ürün çeşitliliğine sahiptir. Fakat yeni yıllarda holdingleşme hareketine bağlı olarak girdiği sektörler bir yana, Aaron’s hep dünyanın en önemli mobilya üreticilerinden biri olarak tanınmıştır. Bizler de şirketin ve kurucusunun biyografi bilgisini bu doğrultuda vereceğiz. O zaman “Aaron’s şirketinin kurucusu kim? Günümüzdeki durumu nedir ve sahibi kimdir?” gibi sorulara bir an önce cevaplarımızı verelim:

Aaron’s’ı kim kurdu?

İki kesme işareti kullanınca Türkçede biraz garip oluyor ama ne yapalım…:) Günümüzün büyük şirket topluluklarından biri olan Aaron’s, bundan tam yarım asır öncesine dayanan bir tarihçeye sahiptir. Tabii ki siz okuyucularımızı bütün bu tarihçenin ayrıntılarıyla, Aaron’s ve yöneticilerinin her yıl yaptığı adımları yazmakla meşgul etmeyeceğiz. Hemen ihtiyacınız olan kısa bilgiyi verelim: Aaron’s; 1955 yılının Haziran ayında R.Charles Loudermilk tarafından kurulmuştur.

“Aaron’s markasının” kurucusu R. Charles LOUDERMILK (1927 – 2010)

Aradan geçen yıllar boyunca yatırımlarını büyüten ve hizmet alanını genişleten Aaron’s, zamanla Kuzey Amerika’nın en bilinen mobilya/dekorasyon şirketlerinden biri haline gelmiştir. 2017 yılına geldiğimizde tabii ki elektronik, bilgisayar gibi alanlarda yatırımları da mevcuttur.

Aaron’s’ın sahibi kim?

Geride kalan 62 yıl boyunca şirketin yönetiminde ve yapılanmasında önemli değişiklikler meydana gelmiştir. Son haline bakacak olursak Aaron’s’ın yönetim kurulu başkanı Ray Robinson iken, CEO’su ise John W. Robinson III’tür. (Üçüncü nesil) Dolayısıyla Aaron’s her geçen yıl köklerini sağlamlaştıran bir aile şirketi konumundadır.

Bugün mobilya kiralama ve satma alanında üstün hizmetleri bulunan Aaron’s; mobilyacılık ayağını Berkshire Hathaway adlı dünyanın en büyük 2. holdingiyle birlikte yürütmektedir.


GÜNCEL YAZILAR:

GELECEK PARTİSİ'Nİ KİM KURDU?


İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KİMİN?


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*