Dadi’nin kurucusu kim?-Çin’in ticari araç üreticisi

Changan’ı kimler kurdu?-Çin’in en köklü otomobil markalarından

BYD Otomotiv kimlerin?-Kökeni hangi ülkeden?

BAIC Otomotiv’in sahibi kim?-Çin’in en büyük otomotiv şirketlerinden biri

Zaman Gazetesi’ni Kim Kurdu?

3 Kasım 1986 yılında kurulan Zaman Gazetesi ‘’Gerçekler Zamanla Anlaşılır’’ sloganı ile yayıncılık hayatına başlamıştır.  Gazete 35 ülkede 10 farklı dilde yayın hayatını sürdürmektedir. Zaman Gazetesi günlük gazeteler arasında en fazla tiraja sahip olan gazetedir. Gazete her gün 900.000’in üzerinde satmaktadır.

Siyasi görüşü Muhafazakâr-Demokrat olan gazetenin imtiyaz sahibi Ali Akbulut‘tur.

1.176.573 tiraj miktarına sahip olan gazete Konsensus Araştırma Şirketinin yaptığı ankette “Türkiye’nin En Tarafsız Gazetesi” seçilmiştir.

Gazeteni yazarları arasında Ekrem Dumanlı, Şahin Alpay, Ali Bulaç, Ahmet Selim, Ahmet Turan Alkan, Mümtaz’er Türköne, Hüseyin Gülerce, Hilmi Yavuz, Mehmet Kamış, Ahmet Çakır ve Okay Karacan gibi usta isimler yer almaktadır.

Kim Kurdu : Feza Gazetecilik AŞ

logo

Yorumlar

Yazıya 3 yorum yapılmış.

Muhalif 26 Mart 2015

Tarafsız mı? Dalga geçtiniz sanırım. Siyasi gazete, sendikası olan bir cemaatin yayın organı, ama tarafsız!!! Sadece bilgi verseniz,yorum yapmasanız, hiç olmazsa çuvallamazsınız.

martin eden 27 Mart 2015

Değerli okuyucumuz; “Türkiye’nin en tarafsız gazetesi sıfatı” bizim yaptığımız bir yorum değil, yapılmış olan bir anketin sonucudur. Paragrafın tamamını dikkatlice okusaydınız sadece bilgi verdiğimizi fark ederdiniz… Anket sonucunu sitemiz dışında araştırma yaparak rahatlıkla bulabilirsiniz. Sevgilerle…:)

Bahadır Aksoy 2 Temmuz 2015

Ben daha önce zaman gazetesinin şuanki sahipleri tarafından satın alındığını duymuştum. Doğruluk payı var mıdır?