Tabgaçlar’ın kurucusu kim?-Çin’e kan kusturan nam-ı diğer Kuzey Vey Türkleri

Asya Avar Devleti’nin kurucusu kim?-Orta Asya’dan Kore’ye kadar uzanan bir Türk gücü

Ak Hun Devleti’nin kurucusu kimdir?-Afganistan ve Hindistan’da Hun izleri…

Avrupa Hun Devleti’ni kim kurdu?-Hristiyanların merkezi İtalya’yı titreten Türkler!….

Yeşil GYO’nun sahibi kimdir?

Borsada işlem gören hisse senetlerinden biri olan ve geçtiğimiz birkaç ay içerisinde yatırımcısını epey üzecek aşamalardan geçen Yeşil GYO; 23 Aralık 1997’de kurulmuş bir inşaat ve gayrimenkul ortaklığı şirketidir.

Yeşil GYO’nun kuruluşu

1997’de kurulduğu zaman “İhlas Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı” ismiyle hizmet vermeye başlayan şirket; 26 Aralık 2006’da Yeşil İnşaat Yapı Düzenleme ve Pazarlama Ticaret A.Ş. tarafından satın alınarak ismini “Y ve Y Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı” olarak değiştirmiş; 17 Mart 2011 tarihinde yapılan üçüncü bir değişiklikle de bugünkü ismi olan “Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı” ismini almıştır.

Yeşil GYO kimin?

Kamil Engin YEŞİL tarafından kurulan ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevi yürütülen Yeşil GYO; kurulduğu günden bu yana büyüttüğü sermaye ile gerçekten göz kamaştırmaktadır. 1999 verilerine göre 2.000.000 TL sermayesi bulunan Yeşil GYO; günümüzde tüm bedelli-bedelsiz arttırımlarla beraber sermayesini 250.000.000 TL’ye ulaştırmayı başarmıştır.

Kamil Engin Yeşil

Kamil Engin Yeşil

Yeşil GYO’nun pay sahipleri

Yukarıda sermaye miktarını verdiğimiz Yeşil GYO’nun %58,64’lük payla en büyük ortağı Kamil Engin Yeşilken; şirketin %11,80’lik dilimi Yeşil İnşaat Gayrimenkul Yatırım Hizmetleri A.Ş. tarafından kontrol edilmektedir. Kalan %29,56’lık dilim de halka arz edilen ve diğer payları teşkil etmektedir.

Yeşil GYO’nun hizmetleri nelerdir?

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) kuralları çerçevesinde her türlü gayrimenkul ve gayrimenkul projelerine ve sermaye piyasalarına yatırım yaparak faaliyet gösteren Yeşil GYO; kuruluş yılından beri merkezi İstanbul’da olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında ve BIST’te adından söz ettirmektedir.

 

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Özcan arıcı 5 Şubat 2018

Paraları ödeyinnnnnn