Merck&Co.’nun sahibi kim?-Dünyanın en büyük 4. ilaç şirketi

Erzincan Üniversitesi’nin kurucusu kim?-Anadolu’da Bir Dünya Üniversitesi

Batman Kara Şövalye’yi kim çekti?-I’m Batman…

Efendi ile Uşağı kitabını kim yazdı?-Ölüm karşısında herkes eşittir…

Turkcell’i Kim Kurdu ?

Türkiye’nin ilk GSM operatörü olan ve yaklaşık 35.2 milyon aboneye hizmet veren Turkcell, 28 Şubat 1994 tarihinde Mehmet Emin Karamehmet tarafından kurulmuştur.

GSM 900 teknolojisini kullanarak hizmet vermekte olan Turkcell şirketi kurulduğu günden itibaren kendini oldukça fazla geliştirerek çeşitli yurt dışı anlaşmaları ile beraber gelirini 5.5 milyar dolara ulaştırmayı başarmıştır.

Türkiye’nin ilk yerli telefonu olan Turkcell T40‘ı piyasaya sürerek bir ilke imza atmıştır. Ayrıca ürettiği Turkcell T40 akıllı telefonları ile büyük bir satış ivmesi yakalamıştır. Tüm bu hizmetlerinin yanı sıra Turkcell bir alt kuruluşu olan Superonline ile müşterilerine internet ve çeşitli telekomünikasyon hizmetleri de vermektedir.

Kim Kurdu : Mehmet Emin Karamehmet

mehmet emin karamehmet

Yorumlar

Yazıya 3 yorum yapılmış.

Mehmet õksüz 13 Haziran 2017

Yan odaya TV baglantisi icin basvurdum geldiler kaployu cektiler Suan yayin yok dedi bir saat sonra gelecegim dedi ama on gundur musteri hizmetlerini aradim tamam dediler. Hemen gonderiyoruz halen gelmediler lanet olsun ben sizleri aradigima

Mehmet õksüz 14 Haziran 2017

Bu kadar buyuk sirket kuruyorsunuz ama calisanlariniza soz geciremiyorsunuz bir saat sonra gelecegim dedi ama on gundur musteri hizmetlerini hergun aradim tamam deyip halen gelmediler

ATAKAN KOÇ 4 Ekim 2017

Ağustos ayında süperonline başvuru yapmama rağmen halen internetim açılmadı. Iptal etmek için her aradığımda bir mana bilup telefonu kapatıyorlar. Üstüne birde kullanmadığım halde fatura geliyor.yarın ilk işim adli makamlara şikayette bulunacağım. Bunlar resmen insan dolandırıyorlar.