Dadi’nin kurucusu kim?-Çin’in ticari araç üreticisi

Changan’ı kimler kurdu?-Çin’in en köklü otomobil markalarından

BYD Otomotiv kimlerin?-Kökeni hangi ülkeden?

BAIC Otomotiv’in sahibi kim?-Çin’in en büyük otomotiv şirketlerinden biri

Temple Run’ı kim kurdu?-Sürekli koşulan oyun

Özel Şirketler, Yazılımlar 29 Aralık 2015

Android ve diğer mobil işletim sistemlerinin hayatımıza yerleşmesiyle mobil oyunlar da vakit geçirmek istediğimiz zamanlarda önemli kurtarıcılarımızdan biri oldu. Sonradan birbiri ardına patır patır mobil oyun piyasaya sürülse de ta ilk zamanlardan beri hatırladığım bir Subway Surfers bir de Temple Run vardır. Hangisi hangisinin taklidi bilmiyorum ama ikisi de birbirinden başarılı.

Temple Run’ı kim tasarladı?

İlk olarak 2013 yılında piyasaya sürülerek sadece iOS kullanıcılarına sunulan Temple Run; aslında bir karı-kocanın ortak hobisinin ürünüdür. Oyunun tasarımcıları olan Keith Stepherd ve Natalia Luckyanova gerçek hayatta evli olan; ortak ilgi alanlarını kullanarak iş zamanında bile beraber vakit geçiren mutlu bir çifttir.

Programlamasını ve dizaynını Stepherd-Luckyanova çiftinin yaptığı Temple Run’ın görsel efektleri ise Kiril Tchanyov tarafından tasarlanırken, yapımcılığını İmangi Studios şirketi üstlenmiştir.

Keith ve Natalie

Keith ve Natalie

Temple Run’ın konusu

Temple Run; sonu olmayan, yüksek skor yapmaya dayalı bir refleks-dikkat oyunudur. Keşif yaptığı tapınaktan bir idolü çalan kaşifimizin peşine tapınağın koruyucuları olan yaratık maymunlar düşer. Kaşifimizle birlikte bu şeytani varlıklardan kaçarken tapınak yolundaki uçurumlardan, çukurlardan, dönüşlerden ve tuzaklardan kurtulmak da görevimizdir. Yol boyunca topladığımız altınlarla çeşitli upgradeler yaparak kaşifinizi güçlendirebiliyorsunuz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.