Merck&Co.’nun sahibi kim?-Dünyanın en büyük 4. ilaç şirketi

Erzincan Üniversitesi’nin kurucusu kim?-Anadolu’da Bir Dünya Üniversitesi

Batman Kara Şövalye’yi kim çekti?-I’m Batman…

Efendi ile Uşağı kitabını kim yazdı?-Ölüm karşısında herkes eşittir…

Swatch saat markası kimin?

Swatch saatin kurucusu kim?

Şirketin kurucusu İsviçre saat endüstrisini 1970’li yıllarda krizden kurtaran kişi olarak bilinen Lübnan kökenli bir İsviçreli olan Nicolas Hayek idi. Nicolas Hayek 28 Temmuz 2010 yılında öldükten sonra grubun sektör içerisinde başkanlığını kızı Nayla Hayek devralmıştır.

Günümüzde şirketin CEO’su ise oğlu Georges Nicolas Hayek olarak yer almaktadır. Yetmişli yılların ortasında İsviçre saat endüstrisi bugüne kadar yaşadığı sektör içerisinde en ağır krizin tam ortasında yer alıyordu. Teknolojik anlamda 1979 yılı içerisinde az sayıda yer alan parçayla dünyanın en ince kol saati olarak yer alan “Delirium”un piyasaya sürülmesiyle beraber dünya saat sektöründe kendisine yer etti. Ancak endüstri içerisinde şansının döndüğü dönüm noktası ise İsviçre Saat federasyonunun kuruluşu oldu. Üstün kaliteyi son derece makul fiyatlarla beraber buluşturan Swatch olarak yer aldı. İlk olarak 1983’te satışa sunulan Swatch kurulduğu günden bu yana tüm zamanların her zaman en başarılı kol saati olmayı sürdürmektedir.

Swatch Grup Kuruluş Hikâyesi

Swatch Group genel olarak saat, takı eşyaları ve saat mekanizmalarını başarıl bir şekilde üreten uluslararası bir firma olarak yer almaktadır. Firma bu sektör dışında elektronik sistemlerin üretimi ve saat konusunda yer alan satışı ve saat endüstrisi ile ilgili alanlarda faaliyet göstermektedir.

Swatch saatin sahibi kim?

Firma günümüzde İsviçre, Neuchâtel şehrine kayıtlı olarak yer almaktadır. Şirketin yönetim merkezi Biel/Bienne’de yer almaktadır. Swatch Group, 1970’li yılların ilk çeyreğinde Asya’dan gelen ucuz saat koşullarının yarattığı bir krizin ardından kurduğu şirket ile bu problemin önüne geçmiş ve dünya pazarında günümüzde de adından söz ettirmeye devam etmektedir. Swatch’ın ilk kurucusu ve sahibi Nicholas Hayek lübnan asıllı bir İsviçrelidir.

Swatch Spora Hizmet Ediyor

q

Yıllardan beri standart plastik olarak bulunan Swatch saatiyle beraber Irony’den Swatch SKIN Chrono’ya kadar pek ok modellere yer vermeye devam etmektedir. Swatch saat markasının bilim ve teknoloji alanlarındaki olağanüstü bulunmaya devam eden teknik yetenekleri ve üstünlükleri ile beraber pek çok Olimpiyat oyununda ve her zaman kayak ve Snowboard Dünya Kupası yarışmalarında her anlamda resmi kronometre olarak çeşitleri ile beraber her zaman kendisini kanıtladı.

Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış.

Swatch 9 Kasım 2015

Etkileyici bir hikaye varmış swatch logosunun ardındada

Hacer Şengül 21 Haziran 2017

Merhaba bi yıl önce İzmir Kipa dan 655 tl olan sarı kol saati satın aldım fakat sağlık sorunlarımdan kullanamadım hemen hiç kutusuyla durdu fakat saatin kordonu karardı 26mayıs ta merkeze göndererek sonuç beklememi söylediler ben bu saatti iade etmek istiyorum lütfen bana yardımcı olurmusunuz teşekkürler 507 6154233