TEİAŞ’ı kimler kurdu?-Türkiye Elektrik İletim Üretim AŞ

Microsoft Studios’u kim kurdu?-Dünyanın yazılım devinden bir de oyun devi…

Japan Post Holdings’i kim kurdu?-Japon devletinin posta ve lojistik servisi..

Bayburt Üniversitesi kaç yılında kuruldu?-Doğu Karadeniz’in genç üniversitesi

Sürat Kargo kimin?-Türkiye’nin genç kargo şirketi

Özel Şirketler, Ulaşım 17 Haziran 2016

Ülkemizin en meşhur iki kargo şirketi olarak bildiğimiz Aras ve MNG Kargo‘dan sonra aklımıza gelen bir diğer alternatif ise şüphesiz Sürat Kargo’dur.

2000’li yıllarda sektöre giriş yapan genç ve taze kan niteliğindeki bu firma; özellikle toplu taşımacılığa ve kurumsallığa yönelik taşıdığı avantajlar ile kısa sürede iş dünyasına yayılmış, bunu da hızlı bir büyüme izlemiştir.

Sürat Kargo’yu kim kurdu?

20-30; belki de daha eski firmalarla 13 yaşında olan Sürat Kargo’yu kıyasladığımız zaman; bu şirketin ne kadar yeni ve genç olduğu daha net anlaşılır.

Evet; genel bir künyesini verecek olursak Sürat Kargo; 2003 yılında Kaynak Holding tarafından kurulmuştur. Yani sıfırdan bir şahıs şirketi olarak yola çıkan değil; holding yatırımıyla piyasaya hızlı giriş yapan kuruluşlardandır.

Sahip olduğu bu avantajı gayet verimli bir şekilde değerlendiren Sürat Kargo kurucuları; ardı ardına sundukları hizmetlerle şirketi 2010 yılına kadar Türkiye’nin dört bir yanına ulaştırmayı başarmış; vatandaşa gayet kaliteli hizmetler sunmaya başlamışlardır.

Lojistik ve kargo sektörünün önemli elemanlarından olan Sürat Kargo’nun 2012 verilerine göre 5000’e yakın personeli; 19 bölge müdürlüğü, 560’a yakın şubesi, 1300’e yakın araç filosu ve dünya genelinde 220’den fazla dağıtım noktası bulunmaktadır.

Sürat Kargo’nun sahibi kim?

Günümüzde Sürat Kargo’nun mülkiyet yapısında herhangi bir değişiklik olmamıştır. Şirketin sahibi Kaynak Holding’tir.

3 adet TTKD Yılın Markası ve TTKD Altın Adam Ödülü bulunan; Türk Milli Takımı ile Bursaspor‘un resmi kargo sponsorluğunu yapan Sürat Kargo’nun başlıca hizmetleri ise şu şekildedir:

-Sürat Express

-Sürat Anında

-Sürat 24

-Sürat Suit

-Sürat Partner

-İnternetten Al Kapıda Kredi Kartı ile Öde

-VIP müşteri hizmetleri

-Özel ambalaj

 

Yorumlar

Yazıya 5 yorum yapılmış.

ibrahim yanık 8 Eylül 2016

ben 31.9.2016 bir sipariş verdim ürünü 8.9.2016 ürün sürat kargodan tarafıma teslim edilmedi.ürünün bulunduğu bölge kargoyu defalarca aramama rahmet telelefonlara cevab verilmiyor.ürünü .8.9.2016 alamadım bu sorunu diğer kargo şirketlerinde yaşamadım bu arada merkezi aradım 10 dakika reklam dinlettiriliyor alınan cevab aynı arayan kişinin zamanı kıymetlı olabilir. çalışanlardan firma hizmetinden memnun olduğumu söyleyemem.internet şikayet takip ederseniz şikayetler aynı sizden ricam öncelikle çalışanlar telefona cevab verirlerse müşteri biraz rahatlar egerki tansiyonunuzu yükselmesini istiyorsanız sürat kargo telefonlarını arayın yeter…müşteri velinimet olmalı sizlere bayramlar hayırlı bayramlar dilerim…

ibrahim yanık 8 Eylül 2016

31.8.2016 çıkış yapan ürünü 8.9.2016 ürünüm tarafıma teslim edilmedi.telefonlara cevab veren yok.imran beyden bu konular yardımcı olması dileğiyle.merkezi aynı değişmiyor hayırlı bayramlar dileğiyle…..

Alper özdemir 2 Kasım 2016

Her zaman kullandığıma beni pişman eden kargo şirketi. 1 kere sorunsuz teslim almadım.

Esen Şut 8 Kasım 2016

Bu kargo kadar sorumsuz ve ciddiyetsiz birdirma olamaz kurye çağırıyorum 3gün sonra geliyor benim verdiğim kargoyu 4 gün sonra yeni kargo diye bana teslim ediyorlar..şaka gibi .. İzmir Karşıya şubesi tüm görevlileri işbilme kişiler

martin eden 9 Kasım 2016

Esen Bey;
İlgili firmaya dair şikayetinizi tüketici görüşlerinin kamuoyuna yanısıtılması açısından paylaşıyoruz. Fakat kimkurdu sitesi Sürat Kargo’dan tamamen ayrı ve bağımsız bir kuruluştur. Yani ilgili firmayla bir ilgilimiz ve aracılığımız mevcut değildir. Şikayetinizi bir de direkt olarak söz konusu şirkete yaparsanız daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.