Bitlis Eren Üniversitesi’nin kurucusu kim?-Bilimin Parlayan Güneşi

Haas F1 Team’in kurucusu kim?-Formula 1’in taze kanı

Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımını kim kurdu?-Türkiye’de voleybolun öncü ekibi

Opus Dei’yi kim kurdu?-Papalık tarafından onaylanan resmi ama gizli tarikat

Philips’i Kim Kurdu ?

Bilim, Özel Şirketler 10 Şubat 2014

Elektronik alet konusunda lider firmalar içerisinde yer alan Philips, 60’ın üzerinde ülkede çalışmalarını sürdüren bir firmadır. Firmanın genel merkezi Hollanda’da yer almakta olup, Gerard Philips aracılığıyla kurulduğu bilinmektedir.

Philips nerenin malıdır?

Hollanda’nın malı olan Philips, Karl Marx’ın kuzenidir. 2006 yılı itibariyle net geliri 5.383 Milyar Euro olan Philips, bünyesinde 125.500’ün üzerinde insan çalıştırmaktadır. Aydınlatmadan ev ürünlerine, medikal sistemlerden kişisel bakım ürünlerine kadar pek çok alanda müşterilerine hizmet vermektedir.

‘’Hadi daha iyisini yapalım’’ fikrinden yola çıkarak 2004 yılından itibaren ürünlerini geliştirme sürecine girişen firmanın kısa süre içerisinde geniş kitlelerin beğenisini kazandığı bilinmektedir.

Günümüzde Philips özellikle elektronik ve teknolojik aparatlar üzerine kendini geliştirmiş olup dünyaca ünlü ve kaliteli kulaklıkları üretmektedir. Mesela “Philips Action Fit” bunlardan biridir.

Şirketin Başkanı Gerard Kleisterlee, Denetim Kurulu Başkanı ise Jan-Michiel Hessels’dir.

Kim Kurdu : Gerard PhilipsANP PRESSLINK - PHILIPS - FOURTH QUARTER RESULTS 2008

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Kadir doğru 9 Ekim 2016

Bir holanda markası cirosuda iyi deli gibide para kazanıyorlara ama türkiyedeki özelikle televizyon kulanan pihilips kulanıcıları sağlıklarından olacak kadar madur ediliyor binlerce bozuk ürün alan insan var be markası philips