Baba Zula’nın kurucuları kim?-Anadolu Rock’ın babalarından..:))

Fruit Ninja’yı kimler yaptı? Bu efsane oyun geliştiricileri kim?

Gaziantepspor’un kurucusu kim?-Güneydoğu’nun Şahinleri

ROKETSAN’ı kimler kurdu?-Savunma sanayisinin füze ve roket tedarikçisi..:)

Pegasus Hava Yolları’nı Kim Kurdu?

Özel Şirketler, Ulaşım 15 Ekim 2014

Şevket Sabancı ve ailesine ait olarak bilinen Esas Holding tarafından satın alınmış ve 2005 yılının Kasım ayında ilk iç hatlar uçuşunu gerçekleştirmiş olan Pegasus Hava Yolları, Aer Lingus, Net Holding ve Silkar Yatırım’ın girişimleriyle  1990 yılında İstanbul’da kurulmuştur.

“Uçmanın kolay yolu” adlı sloganları ile her türlü gelir seviyesindeki insanlara hizmet vermeyi amaçlayan Pegasus uyguladıkları “düşük maliyetli hava yolu” politikasıyla kaliteli hava yolları arasında yerini almıştır. Avrupa, Kafkaslar Orta Doğu ve Rusya gibi geniş coğrafyalara açılan Pegasus, 30 ülkede 72 noktaya tarifeli seferler gerçekleştirmiştir.

2012’de Official Airline Guide (OAG) raporunda koltuk sayıları göze alınarak yapılan sıralamada Avrupa’nın en büyük 25 hava yolu arasında “Avrupa’nın En Hızlı Büyüyen Havayolu” olmaya hak kazanmıştır. 2013 yılıyla birlikte 44 tanesi yeni nesil Boeing 737-800 NG ve 1 adet B737-400’den oluşan, yaş ortalaması 3.62 olan toplam 45 uçaklık filosuyla insanlara hizmet vermeye hız kesmeden devam etmektedir. Ayrıca 1 Nisan 2010 tarihi itibariyle kargo hizmeti vermeye başlayan Pegasus, Kargo IATA ve CASS üyesidir.
hangi-is-adami-hangi-okul-mezunu--milyarder-zengin-1239126

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.