Merck&Co.’nun sahibi kim?-Dünyanın en büyük 4. ilaç şirketi

Erzincan Üniversitesi’nin kurucusu kim?-Anadolu’da Bir Dünya Üniversitesi

Batman Kara Şövalye’yi kim çekti?-I’m Batman…

Efendi ile Uşağı kitabını kim yazdı?-Ölüm karşısında herkes eşittir…

PayPal’ı Kim Kurdu?

PayPal internet üzerinde bulunan bir banka sistemidir. PayPal’da açacağınız hesapla internet üzerinde bir çok sitede güvenli alışveriş yapabilirsiniz. İnternet üzerindeki alışverişlerinizde banka bilgilerini vermek istemeyen kişiler, internetteki alternatif bankacılık sistemi olan PayPal’ı kullanmaktadır.

PayPal’da kart bilgilerinizi vererek kartınızda bulunan parayı çekebilirsiniz ve hesabınıza koyarak kullanabilirsiniz. Yüklü miktarlarda para transferi yapmadığınız takdirde hiçbir işlem ücreti ödemenize gerek kalmayan sitede, belirli bir limiti aşarsanız PayPal komisyon kesmektedir. e-Bay, amazon gibi önemli ve piyasanın en güvenilir alışveriş siteleri PayPal ile anlaşmalıdır ve bu sayede PayPal internet ortamındaki en güvenilir alışveri ve bankacılıktır diyebiliriz. Bu bankacılık sayesinde sorunsuz bir şekilde internet üzerinden alışveriş yapabilirsiniz.

İnternet üzerinden yaptığınız alışverişlerde ürün size ulaşmayınca geri ödeme alabilirsiniz. Bunlar PayPal’ı kullanabilir hale getiren özelliktir. İnternet üzerinden para aktarma düşüncesi ile 1998 yılının Aralık ayında dört girişimcinin kurduğu sistem zamanla giderek büyümüştür ve eBay tarafından 2001‘de satın alınmıştır.

Kim Kurdu: Max Levchin, Peter Thiel, Luke Nosek, ve Ken Howery

576px-Max_Levchin

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.